Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Let duchů

Bear Grylls

198 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Dobrodružné romány
  Počet stran: 448
  Nakladatel: Jota
  Série: Will Jaeger
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Dobrodružný špionážní román od mistra přežití Beara Gryllse.​

  Bývalý elitní voják Will Jaeger, zdrcený brutálním únosem a nejspíš i vraždou manželky a syna, uteče až na samý konec světa, aby se tam skryl a pokusil se znovu nalézt klid. V africkém vězení, kde trpí neprávem, je však objeven a přinucen podniknout ještě jednu poslední misi. Má stanout tváří v tvář kruté minulosti.

  Jaeger souhlasí, že povede ostře sledovanou expedici – dokumentární natáčení a reality show v jednom – do Cordillera de los Dios v odlehlé amazonské džungli. V temném srdci ztraceného světa „Božích hor“ totiž leží záhadné letadlo z druhé světové války, stroj, který střeží výbušné tajemství. Temné síly udělají všechno pro to, aby válečný letoun zůstal navždy utajen, a Will Jaeger, aniž tuší, jde proti nim.

  Když se přidá k týmu bývalých elitních bojovníků, kam patří i ledově klidná ruská agentka Irina Narovová, zmocňuje se ho neodbytný pocit, že vrak letadla ukrývá i odpověď na otázku, kterou už tak dlouho hledá: jaká je totožnost únosců jeho ženy a syna. Brzy však udeří pohroma a Jaeger s týmem musí bojovat o život v extrémních podmínkách džungle. Navíc se ve víru napínavých dobrodružství ukazuje, že šokující záhada z minulosti spojuje současné dění s hrůzami v nacistickém Německu.

   

   

  ***

   

  „Will uchvátí srdce fanoušků klasických špionážních thrillerů.“

  Mail on Sunday

   

  „Napínavý thriller zasazený do nejtemnější epochy našich dějin.“

  Jonathan Ross, britský herec a moderátor

   

  „Naprosto strhující! Bear se vrhl na beletrii s divokostí sobě vlastní.“

  Ranulph Fiennes, britský spisovatel a dobrodruh

   

   

  ***

   

  Bear Grylls studoval na Eton College a studium španělštiny zakončil na Londýnské univerzitě. Sloužil jako výsadkář u speciálních jednotek SAS a následně vedl řadu průlomových expedicí do nejvíce nehostinných částí světa, kterými vydělal miliony dolarů pro dětskou charitu. V třiadvaceti letech zdolal Mount Everest, a to jako dosud nejmladší Brit. Brzy navázaly další úspěchy: obeplul Velkou Británii a Arktidu, večeřel v horkovzdušném balonu ve výšce sedm a půl tisíce metrů, přeletěl na paraglidu přes vodopády Angel Falls ve Venezuele a také přes Himálaj.

  Gryllsovy dobrodružné televizní pořady, například Muž vs. divočina či Jak přežít, patří mezi nejsledovanější na světě – našly si zhruba 1,2 miliardy diváků ve dvou stech zemích. Kromě toho je Bear Grylls autorem patnácti knih, česky vyšly Vzhůru: Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu (Nakladatelství JOTA, 2012) nebo Příběhy skutečné odvahy (Nakladatelství JOTA, 2014). Jeho mezinárodní bestseller Mud, Sweat and Tears (2011) byl zatím přeložen do třinácti jazyků a v roce 2012 ho Číňané zvolili nejvlivnější knihou roku.

  Žije se svou ženou Sharou a třemi syny, Jessem, Marmadukem a Huckleberrym, střídavě na říční obytné lodi v Londýně a na odlehlém ostrově u pobřeží Walesu. Mluví plynně anglicky, španělsky, německy, maďarsky a francouzsky a je držitelem černého pásku v karate.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Petra Heřmanská

02. 02. 2018

Kniha byla příjemným překvapením! Jedná o napínavý, dobrodružný thriller Autor dokáže čtenáře udržet v napětí po celou dobu příběhu. V Letu duchů je opravdu o nebezpečí, honičky a akčnost postaráno. Už jen fakt, že autorem je Edward Michael Grylls, který sloužil tři roky v SAS, elitní Britské jednotce a je vášnivým dobrodruhem, slibuje jednu velkou jízdu za druhou! Více k tomuto napínavému, dobrodružnému thrilleru zde :)) https://bookhunter5.wordpress.com/2018/02/02/let-duchu/#more-154


Doporučujeme