Konec vosí sezóny

Denise Mina

149 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světové krimi
  Počet stran: 414
  Nakladatel: Panteon
  Série: Alex Morrowová
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Nejlepší britská detektivka roku 2012

  Bohatý finančník Lars Anderson se oběsí. Dědictví jeho podezřelých obchodů zle dopadá na jeho rodinu: dvě otcovou výchovou těžce poznamenané děti a zlomenou ženu. Mezitím na předměstí Glasgow někdo brutálně zavraždí mladou ženu. Vyšetřovatelka Alex Morrowová začne rozplétat pavučinu lží, která obtáčí místní komunitu, Skotsko i stovky mil vzdálená místa.
  Konec vosí sezóny je vynikající a velmi přesvědčivý vícevrstevný detektivní román, který sleduje zničující důsledky sobeckého počínání jednoho člověka ve světě zpustošeném hospodářskou recesí a zpochybňující vše, co bylo dříve pokládáno za posvátné.

  Denise Mina
  (* 1966, Glasgow) je skotská autorka detektivek a divadelních her. Pravidelně přispívá do rozhlasu a televize. Čtenáři ji také znají jako autorku textu komiksové úpravy trilogie Milénium švédského autora Stiega Larssona. Za knihu Konec vosí sezóny získala ocenění Nejlepší britská detektivka roku 2012 (Theakston's Old Peculier Crime Novel of the Year Award) a zcela bezprecedentně získala totéž ocenění i v roce 2013 za knihu Gods and Beasts (Bohové a bestie), také ze série s vyšetřovatelkou Alex Morrowovou.


  "Nejzajímavější autor detektivek, jakého v Británii v poslední době máme." 
  Ian Rankin

  "Denise Mina je jednou z nejjasnějších hvězd žánru."
  George Pelecanos

  "Mina je opravdu úžasná. Stačila mi jen jedna kniha, abych se stal opravdovým fanouškem."
  Michael Connelly

  "Mina je mimořádně citlivá na duševní rozpoložení svých postav, čímž je zobrazuje s přesností, která stírá hranice mezi hrdinstvím a darebáctvím."
  Guardian

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Monika

29. 10. 2013

Nic moc. Chytila jsem se na geniální marketing. Následovalo logicky zklamání pramenící z vysokého očekávání. Typická "ženská kniha". Psychologie ženy, ženské problémy, ženská frustrace nevím z čeho. Vše zastíráno nepatřičnou vulgaritou, asi "abych se aspoň nějak vyrovnala mužům".

roman

20. 11. 2013

Připojuji se k předešlé recenzi.Dopronudil jsem se cca do třetiny knihy naprosto nezajímavým,zdlouhavým popisováním věcí,které vůbec nesouvisí s dějem-zbytečně moc vaty a samotného děje "co by se za nehet vešlo".Ztráta času-vzdávám to!

RP

20. 11. 2013

Skotské reálie, společenský přesah (sociální román), psychologický background postav (psychologický thriller). Podle mě dobré!

Hana Kyrianová

23. 05. 2014

Kniha na mě působila nějak zastarale. Je tam hodně postav, které by měly pěkný potenciál, kdyby se mu autorka věnovala. Doteď si nejsem jistá, jestli jsem správně pochopila, kdo byl tím hlavním vrahem a pokud si to myslím správně, vůbec nevím nic o jeho motivu. Kněz, který vyzradí zpovědní tajemství a vrah, který se sám a naprosto zbytečně přizná, protože jinak by ho vyšetřovatel nejspíš nikdy nechytil? Sice originální, ale málo přesvědčivé. Přesto jsem knihu dočetla, občas mě bavila a chtěla jsem si přečíst, jak to dopadne.


Doporučujeme