Číst hned

Dostupné formáty
a ukázky

Hon na mrtvého

Tim Weaver

199 Kč

Žánr: Anglo-americké detektivky
Počet stran: 400
Nakladatel: Mystery Press
Série: David Raker
Díl: 1.
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český

Před rokem bylo nalezeno tělo Alexe Townea.

Před měsícem ho jeho matka viděla na ulici.

Před týdnem David Raker souhlasil, že ho vypátrá.

Nyní si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal.

 

Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli – mrtvého ve vraku auta. Jenže pak ho jeho matka uviděla na ulici, živého a zdravého…

 

David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí.

 

Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé.

 

Raker brzy zjistí, že člověka může potkat i mnohem horší osud než je smrt.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

08. 04. 2018

Rok po smrti milované ženy Derryn, která zemřela na rakovinu, se David ještě stále nevyrovnal s její smrtí, nedokáže ani spát v jejich společné ložnici a právě vvté době ho navštíví přítelkyně Derryn - Mary. Mary chce pomoci s hledáním syna Alexe, který zmizel před několika lety a pak se zabil v autě, které shořelo, identifikace proběhla jen díky zubním záznamům. Mary tvrdí, že svého syna viděla, že nezemřel a chce, aby David po něm pátral. David přes všechny důkazy o Alexově smrti začne pátrání a velmi brzy získá i on pochybnosti o tom, jak Alex zemřel a jestli skutečně zemřel... Tak začíná a pokračuje napínavé čtení, které nás zavede do scěta drog, sekt a vymývání mozků. Mezi lidi, kteří jsou přesvědčeni, že ztrátou vzpomínek se dokáži lidé polepšit, zahodí minulost a budou šťastně žít až do smrti. Asi by to bylo nádherné, ale jako už tolikrát v historii se té myšlenky ujaly "zrůdy", a tak vzniklo peklo na zemi i s ďáblem.... Běhal mi mrát po zádech při poposech scén, co je jeden člověk schopen udělat druhému - ty scény jsou popisovány hrůzně. Ale pak se objeví lidé, u kterých musíte obdivovat sílu, odvahu, kdy máte pocit, že někteří neznají strach. A po všech těch hrůtách, přijde rozuzlení, které vás překvapí. Líbí se mi postava Davida, který si tvrdohlavě jde za svým, jsem smutná, z jeho smutku, ze stesku po milované Derryn, ale Derryn je silná osobnost, která si zaslouží naši pozornost. Derryn, která ví, že umírá, bojuje se svou nemocí a ještě dokáže přemýšlet za Davida, ukazuje mu cestu o které si myslí, že je pro Davida dobrá, že mu dokáže pomoct v jeho smutku. "Ke konci se mi občas zdálo, jakoby se topila. Probouzel mě zvuk jejího přerývaného dechu a stisk její ruky na látce mého trika. Očima pod třepotajícími se víčky mě prosila, abych ji vytáhl nad hladinu. Byl jsem za ty chvíle vděčný, nehledě na její utrpení, protože to znamenalo, že přežila další den." Tyhle pasáže ukazují, že autor umí nejen skvěle vymýšle zápletky, ale umí být i cituplný, lidské emoce mu nejsou cizí. A tak děkuji za poskytnutí knihy, objevila jsem dalšího autota, ke kterému se budu ráda vracet.


Doporučujeme