Ve službách klanu

Miroslav Žamboch

179 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: České fantasy
  Počet stran: 312
  Nakladatel: Triton + EF
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Herbert Ducatti je horník. Hluboko v podzemí těží pro klan čarodějů aktivní drahokamy. V Severních horách je ložisek surových krystalů spousta, ale není snadné je těžit – koncentrovaná magie v průběhu pár hodin vypálí mozek každého obyčejného člověka. A pokud se prokope dostatečně hluboko, stačí k tomu sekundy. Přežít v Hlubině mohou jen čarodějové. Ale to stále není to nejhorší…

  Aktivní drahokamy chtějí všechny klany. A o to, co chtějí všichni, se obvykle bojuje. Herbert Ducatti toužil jen přežít…

  Alespoň zpočátku.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Stanislav

07. 04. 2013

A to přesně odpovidá- jako vždy skvělé čtení. Žamboch prostě umí.

Michal Menčík

07. 04. 2013

přečteno v jednom kuse, škoda že to není delší :-)

Jiří

09. 04. 2013

Nemohu jinak než chválit.

Michal Franc

11. 04. 2013

V půlce možná až moc předvídatelné, ale konec to vynahradí

D.

12. 04. 2013

ale čekal jsem trochu víc

Roman

23. 04. 2013

nejvíc podobné "Dlouhému běhu s ozvěnou". Přesto mi to připadá jako trochu spíchnuté horkou jehlou, vykreslené postavy nejsou zdaleka tak uvěřitelné a živé jako ostatní Žambochovy hrdinové. Také mě trochu překvapuje začátek knihy, pobyt v táboře - horníci se po 12 hodinové šichtě přichází ubytovat do budovy, co nemá snad ani střechu, nemá krb, dveře, okna a do měsíce je tam 20 pod nulou. Možná jsem trochu náročný, ale mám pocit, že takhle by to v praxi asi moc nefungovalo... ;-)

Ondrej

25. 04. 2013

Dalsia skvela knizka od pana Zambocha. Dakujem.

Petr Čapek

26. 04. 2013

Nového Žambocha mohu určitě doporučit. Nikoho neurazí a pro fanouška české fantastiky je více méně povinností.

Richard Novotný

07. 05. 2013

Super čtení, přečetl jsem knihu snad jedním dechem.

Kateřina

07. 05. 2013

... voda je už dávno studená a hladová rodina tluče na dveře, ale dokud nedojde baterka v mobilu, stejně hltáte stránku za stránkou. Žamboch, jak ho máme rádi? No jasně. Všechno trochu na hlavu, literárním stylem, který by teoreticky neměl fungovat, ale ve skutečnosti je nesmírně čtivý, odfláknuté popisy a všechno letem světe, ale stejně ležíte v té vaně, a... První půlka je excelentní, druhá jako by to autora přestalo bavit a jen rozvedl osnovu plánovaného románu. Tak trochu vykrádá sám sebe a příliš viditelně se těší na finále, kterým všem vytře zrak. Řada dobrých nápadů a charaktery, jaké nemůžete nemít rádi. Je to hodně dobré počtení - a kdyby to mělo nemilosrdného beta readera, bylo by vynikající.

Martin

24. 06. 2013

Dalsi skvela knizka. Tentokrat s hornickou tematikou.

Karel Ježek

21. 09. 2013

Knížku jsem četl v papírové podobě a byla to první z knížek tohoto autora, u které jsem neměl pocit, že bych ji chtěl mít doma a číst ji opakovaně. Je sice psaná autorem, jehož styl mám moc rád, čte se jedním dechem, ale zároveň tam cosi skřípe, ať už to jsou pro mě nelogičnosti typu, že horníkům, po kterých chci nějaký výkon, nezajistím rozumné ubytování, až po druhou půlku, která by si určitě zasloužila líp propracovat, a působí dojmem, že se již autor potřeboval věnovat něčemu jinému. U jiného autora bych to tak možná necítil, je to chyba Žambocha, že si mě tak rozmlsal. Někdy to zkusím přečíst znovu, třeba změním názor. V celkové knižní nabídce je to rozhodně i tak nadprůměr.

Tomáš

24. 11. 2017

Velmi návykové čtení :)


Doporučujeme