Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Temné poledne

Pavel Korněv

189 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světové fantasy
  Počet stran: 283
  Nakladatel: FANTOM Print
  Série: Příhraničí
  Díl: 4.
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  „POD HROZBOU POKŘIVENÉ REALITY A MAGICKÉHO ARTEFAKTU…“

   

  … si musí drsňák Led vybojovat další den v krutém Příhraničí!

  O Leda je na chvíli postaráno: teplá postel a pravidelné jídlo, a to on rád. Jenže jak už to v Příhraničí bývá, nic není zadarmo. Pohostinné místo má jeden háček: Led nemůže pryč. Samotný zástupce vojvody mu ale rychle objasní, že cesta ven je – jak jinak než – jednoduchá: stačí píchnout do Leda nějakou tu odpornou substanci a proměnit jeho obličej v nevzhlednou bramboru.

  Jako by nestačilo, že po něm už tak jde snad polovina Pevnosti, musí mu na potvoru ještě propůjčit vzhled zmetka, nad kterým si odplivne snad každý. Magickému noži však nezáleží na tom, jak Led vypadá – Kluzkej je s ním spojen, a tak si ho artefakt najde, ať už má jeho holá hlava jakýkoli tvar. A o nůž přece jde. Stejně jako o další vražedné magické artefakty, s nimiž lze opanovat tunely mezi světy. Led má čas do černého poledne, než azurové slunce vyjde nad hlavu a pořádně zahýbe s konturami reality.

  A pak jsou tu ještě Sestry chladu. Valkýrám nejen že není zima, ale tentokrát jsou odhodlány pěkně zatopit pod kotlem i Ledovi a nevypadá to, že by za jejich nenadálým zájmem stála jen touha pomstít smrt jejich družky a Ledovy bývalky. Ne že by Led v mrazivém světě Příhraničí neuvítal trochu toho tepla, ale čeho je moc, toho je přece jen příliš… 

  Pavel Korněv se v Temném poledni ukazuje v té nejlepší formě a co neřekl v předchozích Černých snech, dopovídá v novém románu, který vykresluje Příhraničí jako zase o něco drsnější místo k životu. Ještě že je tu Led, FANTOM Print (www.fantomprint.cz) a další díly téhle mrazivě dokonalé fantasy série!


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme