e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Norský král detektivek Jo Nesbø v očekávané novince Macbeth ukazuje, jak hra o moc, nenasytnost a temná zákoutí lidského jednání a mysli dokáží ovlivňovat a ničit životy.

Je to nejlepší polda, jakého kdy měli. Když se nepodařený zátah na dealery zvrhne v krveprolití, přichází inspektor Macbeth se svým týmem rychlého nasazení, aby zachránil situaci. Macbeth je však i vyléčený feťák s problematickou, trýznivou minulostí. Za jeho úspěchy ho čeká odměna. Peníze. Moc. Respekt. To všechno má na dosah. Jenže chlap s jeho původem nemůže dosáhnout až na vrchol. Nebo může? Macbetha pronásledují halucinace a paranoidní představy o tom, jak mu osud brání v oprávněném vzestupu.

Jak se má dostat k tomu, na co má právo? Tak, že začne vraždit.

Jo Nesbø, jeden z nejslavnějších světových autorů krimi, tvrdí, že jeho psaní je jen náhradou za slibnou fotbalovou kariéru, kterou musel v osmnácti letech kvůli přetrhaným kolenním vazům přerušit. Po studiích ekonomie a finančnictví pracoval přes den jako makléř a po večerech hrál ve skupině Di Derre (Ti tam). Když si u něj vydavatel objednal vzpomínky na život muzikanta na štacích, přišel místo toho se zápletkou pro první knihu ze série detektivek se svérázným vyšetřovatelem Harrym Holem – Netopýra. Jeho knihy vyšly v padesáti jazycích a prodalo se jich více než 40 milionů výtisků po celém světě.

„Macbetha“ inspirovala hra Williama Shakespeara, kterou Nesbø vnímá jako „thriller o boji o moc, odehrávající se v pochmurných noirových kulisách i v temnotě paranoidní lidské mysli“.

Kategorie: Thrillery
Počet stran: 544
Nakladatel: Práh
Série: Shakespeare 400
Rok vydání: 2018
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-725-2734-2
Dostupný formát: epub, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Marie Valášková

23. 04. 2018

Drogy,drogy,drogy...to je asi hlavní téma téhle podle mého názoru ne moc povedené knihy. Drogy, moc, šílenství, nenávist - ano určitě tohle všechno hýbe současným hektickým světem, ale skutečně je to s námi až tak špatné? Mackbeth - hlavní postava, je muž, který se vypracoval z "děcáku" až na nejvyšší posty policie, ale to mu nestačí, chce ještě víc - touží stát se starostou. Ale touží on nebo jeho milá Lady? A při té strhující cestě vzhůru zapomene na vše - na přátelství, na hodnoty slušných lidí a jde jen za svou vizí... Poslední JO Nesbo mne dost zklamal, tohle dílo mi připadá jako dost veliký úlet. Snad stojí za zmínku postava starosty Tourtella... Určitě mne zaujaly zmínky o Česku - českém křišťálu, ze kterého je vyroben krásný lustr v kasinu.

Jaroslava Chochulova

25. 04. 2018

Musím súhlasiť, kniha sklamala aj mňa. prečítala som ju iba preto, že ju napísal Jo Nesbo.

Tatiana Princová

23. 07. 2018

23.7.2018 - Tatiana Princová Súhlasím s p.Valáškovou a p.Chochulovou. Kniha ma sklamala. Tak som mu držala palce, aby sa vrátil z tej špatnej cesty, nepodarilo sa.


Doporučujeme