Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

249 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Thrillery
  Počet stran: 496
  Nakladatel: Moba
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Audie Palmer strávil deset let v texaské věznici za účast na ozbrojené loupeži, při které zemřeli čtyři lidé a zmizelo sedm milionů dolarů. Během let, strávených za mřížemi, byl opakovaně ztlučen, pobodán a neustále mu vyhrožovali jak vězňové, tak dozorci. A to všechno se dělo kvůli jediné otázce: Kde jsou ty prachy? Den předtím, než měl být Audie propuštěn na vytouženou svobodu, náhle z věznice zmizí. Okamžitě ho všichni začnou hledat – policie, FBI, gangsteři i mocní hráči v pozadí – Audie ale neprchá, aby si zachránil svůj vlastní život. Prchá, aby zachránil život někoho jiného.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Marie Valášková

16. 04. 2019

Další příběh z pera tohoto úžasného vypravěče. Tentokrát se ale nesetkáme s profesorem, odborníkem na psychologii O´Louglinem. Budeme prožívat napínavé osudy AUdie Palmera, který byl odsouzen na deset let za ozbrojenou loupež. Audie si zažije mnohé ústrky od svých spoluvěznů, ale i od dozorců a všechno jen proto, aby vyuradil, kam schoval sedm miliónů, které se při loupeži ztratily. Audie ale všechny překvapí a den před propuštěním z vězení uteče. A pak můžeme sledovat napínavou honičku, kdy jej honí všichni a přesto máte pocit, že Audie se chová naprosto beze strachu, nijak se neskrývá. S některými jeho kroky asi zpočátku nesouhlasíte, už proto, že zemře několik lidí, ale myslím si, že určitě vaše sympatie získá velmi rychle. "S Audiem byli kamarádi dlouho, ale co to znamená, když jde o život? Přátelství ve vězení se zakládá na přežití a vzájemném prospěchu, ne na respektu nebo loajalitě. Proč mu Audie neřekl, že uteče? Bez Mosse by nepřežil. Hlídal mu záda. Obstaral mu práci ve vězeňské knihovně a zařídil, že měli sousední cely, takže mohli po nocíxh hrát šachy. Zapisovali si každý tah na kousky papíru, které kladli na podlahu cely. Audie mu to měl říct. Zasloužil si to." Ale Audie má také svého strážného anděla - inspektorku Desireé Furnesovou, která má mnoho pochybností o loupeži. Začne pátrat na vlastní pěst a zjišťuje mnoho nesrovnalostí ve vyšetřování útěku Audie Palmera. Při čtení si musíte uvědomit, jak silná osobnost musí Audie být, aby dokázal prchat a hlavně spoléhat sám na sebe. Dlouho není jasné, proč vlastně všechno podniká. Hodně nejasností je kolem osoby jeho životní lásky, kam zmizela.. Do vězení za ním určitě nechodila... Svět podsvětí, pochybných živlů, propuštěných vězňů má svá pravidla, která musíte respektovat, abyste přežili. A tak je velmi zajímavé sledovat, jak chytře se v tomto světě Audie pohybuje, ale není to jeho svět. Audie na rozdíl od svého bratra Carla není zločinec. K romuto životu byl donucen okolnostmi. A čím víc se klubko nejasností kolem oné loupeže rozmotává, tím víc si přejete, aby se všechno vysvětlilo, aby Audie přežil. Audie je rozhodně osobou se kterou by bylo zajímavé orzmlouvat, diskuse s chytrými lidmi vás může vždy jen obohatit. Ale osoba Mosse he možná ještě zajímavější - trestance, vlastně zamilovaný trestanec, který romanticky po celou dobu věznění myslí je na tu svoji jedinou...Velmi těžké chvíle zažívá při rozhodování jestli svého kamaráda, kterého nesmírně obdivuje má nebo nemá zradit... Super čtení - už se těším až Michael Robotham zase něco nalíše...

Marie Valášková

16. 04. 2019

Další příběh tohoto úžasného vypravěče. Tentokrát se ale nesetkáme s profesorem O´Louglinem. Budeme prožívat napínavé osudy Audieho Palmera, který byl odsouzen na deset let za ozbrojenou loupež. Audie si zažije mnohé ústrky od svých spoluvěznů, ale i od dozorců a všechno jen proto, aby vzradil, kam schoval sedm miliónů, které se při loupeži ztratily. Audie ale všechny překvapí a den před propuštěním z vězení uteče. Äudie má ale také svého anděla strážného - inspektorku Desireé Furnesovou, která má mnoho pochybností o loupeži. Začne pátrat na vlastní pěst a zjišťuje mnoho nesrovnalostí ve vyšetřování loupeže před deseti lety, ale i nesrovnalosti ve vyšetřování útěku Audie Palmra. Svět podsvěti, pochybných živlů, propuštěných vězňů má svá pravidla, která musíte respektovat, abyste přežili.


Doporučujeme