Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Toto všechno ti dám

Dolores Redondo

248 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světové krimi
  Počet stran: 552
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Mezinárodní bestseller o tajemstvích a lžích jednoho muže, které přivedou jeho partnera do podivného domu plného cizinců...

  Když se spisovatel Manuel Ortigosa dozví, že jeho manžel Álvaro zemřel při dopravní nehodě, je to pro něj zdrcující zpráva. Ale není poslední. Po příjezdu do Galicie, kde Álvaro zemřel, zjistí, že policie případ rychle uzavřela jako tragickou nehodu. Tam se také dozví, že Álvaro před ním skrýval tajemství a že muž, s kterým žil patnáct let, není tím, za koho ho považoval.

  Snaha odhalit Álvarovu minulost Manuela zavede až do srdce jedné z nejmocnějších galicijských rodin, která si přísně střeží své soukromí. Za zdmi jejich zlověstného zámku je Manuel jen nevítaným a nepřátelským vetřelcem. Nečekaně však získá dva spojence: tvrdohlavého a podezíravého policistu a Álvarova přítele – a zpovědníka – z let semináře. Společně skládají střípky z Álvarovy minulosti a jeho dvojího života, aby odhalili pravdu o jeho záhadné smrti.

  Nicméně ve stínu šlechtických privilegií Manuel odhalí síť korupce a zrady, která se pro něj může stát osudovou pastí, stejně jako se jí stala pro muže, kterého miloval.

  Náhlá smrt, temné rodinné tajemství a hledání pravdy v srdci legendární země.

   

  ***

  Dolores Redondová vystudovala práva a gastronomii. Začala psát povídky a pohádky a v roce 2009 vydala svůj první román. Je autorkou slavné trilogie Baztán, nejpopulárnější španělské detektivní série posledních let, která si získala statisíce věrných čtenářů a byla přeložena do třiceti jazyků po celém světě. Od vydání prvního dílu v roce 2013 je Redondová španělskou literární kritikou považována za jednu z nejoriginálnějších autorek detektivních románů a všechny její další knihy byly přijaty s nadšením. Román Toto všechno ti dám získal Cenu nakladatelství Planeta za prózu za rok 2016.

   

  ***

   

  Toto všechno ti dám je podmanivý, působivý a výjimečný román.“

  El Periódico

   

   

  „Galicijské Twin Peaks“

  La Razón

   

   

  „Román napsaný ve stylu Agathy Christie vypráví o jedné tváři Španělska, která přežívá až do dnešních dob.“

  Juan Eslava Galán, člen poroty Ceny nakladatelství Planeta

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme