Ve svitu plynových lamp

Steven Price

249 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 672
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Hluboce působivý, strhující román o nekonečném pátrání, které utváří lidský život.

  William Pinkerton, syn nejproslulejšího amerického detektiva všech dob, má za sebou řadu úspěchů. Nyní se vydává do podsvětí viktoriánského Londýna v honbě za legendárním podvodníkem Edwardem Shadem, kterého se nepodařilo odhalit ani Williamovu otci. Je rozhodnutý tohoto zločince vypátrat stůj co stůj.

  Adam Foole, gentleman bez minulosti, jednoho dne dostane dopis od své ztracené lásky Charlotte. Vypraví se ji hledat do Londýna, kde se dozvídá o jejím zlém osudu a také o tom, že byla ve spojení s mužem známým jako Shade.

  Mezi oběma muži, slavným detektivem Pinkertonem a Foolem, který je zřejmě jediným klíčem k nalezení Edwarda Shadea, vznikne neobvyklé přátelství. Společně tedy vyrážejí na lov do londýnských stok, opiových doupat a spiritistických salonů a jsou odhodláni Shadea jednou provždy polapit.

   ----

  Jako by Arthur Conan Doyle potkal Charlese Dickense a ten zase Williama Faulknera… Silný a extravagantní román s Londýnem v hlavní roli, brilantně vystavěný a plný melancholie.
  - National Public Radio

  Tento velkolepý příběh nezapomenutelného Williama Pinkertona a Adama Foolea uvrhne čtenáře do zakouřeného viktoriánského Londýna se vší jeho špínou i pozlátkem.
  - Jacqueline Bakerová, spisovatelka


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme