Tohle je moře

Mariana Enriquezová

189 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 120
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Proč slavní rockoví umělci často umírají mladí? Jak se Kurt Cobain, Sid Vicious nebo Jim Morrison stali legendami?

  Rozsahem útlý román Mariany Enriquezové nabízí propracovanou teorii ve formě kouzelného příběhu, v němž navštívíte rockové koncerty plné nadšených fanynek i svět obývaný nadpřirozenými bytostmi.

  Autorčina tvorba zde nabývá nové podoby, koketuje s morbidností, tajemnem a zrůdností a řadí se tak do málo známé oblasti argentinské literatury. Její ponurý a znepokojivý styl působí nesmírně návykově. Realita protkaná prvky fantastična přináší ozvěny řecké mytologie i rockové hudby.

  Ony subtilní znepokojivé stíny, které bloudí dílem Mariany Enriquezové, jsou pro ni nezvyklé. Už se nejedná o přízraky, upálené ženy, znetvořené lidi nebo hladové domy, ovšem motiv organizované společnosti bytostí, které spřádají plány, aby dovedly mladičké rockery ke slávě, pohltily je a nakonec je vyplivly vstříc nečekané smrti, se zdá zcela v souladu s autorčinou zálibou v morbidnosti.

  - Natalia Arenasová, Diario Popular

  Autorka se chytře inspiruje velkými mistry, avšak svět, který vytváří, je vskutku unikátní.

  - Edmundo Paz Soldán, spisovatel   

  Enriquezová vložila do známého prostředí rockové hudby nadpřirozené motivy a dosáhla tak efektu odcizení. Fantastično a poetický tón pronikají do realistické scenerie, ve které nechybějí prvky černého humoru.

  - Felipe Fernández, La Nación


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme