e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Sešit s tátovými recepty

Jacky Durand

199 Kč

  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 207
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Něžný román z malé francouzské restaurace, při jehož čtení se vám budou sbíhat sliny.
  Henri je neobyčejný kuchař, jeden z těch, kteří svým uměním potěší vaše chuťové pohárky. Vede malý hostinec, kde nabízí svým zákazníkům vše, po čem jejich žaludky i srdce touží. V nejistém světě každodenní kuchyňské dřiny Henri doufá alespoň v jednu jistotu — jakmile sám pověsí vaření na hřebík, jeho hostinec skončí; udělal přece všechno pro to, aby se jeho syn Julien těžkému kuchařskému řemeslu vyhnul. Když Henri po vážné nemoci upadne do kómatu, Julien tráví mnoho hodin tím, že ho drží za ruku a ve vzpomínkách se zaobírá kulinářským dědictvím svého tajnůstkářského otce. Opakovaně se v myšlenkách vrací ke starému sešitu s tatínkovými recepty, který beze stopy zmizel a jejž obestírá mnoho tajemství včetně toho nejbolestnějšího: proč otec nechal bez jediného slova odejít svou milovanou ženu?

  –––

  Nádherný román o vztahu syna a otce, na kterém si pochutnáte stejně jako na dobrém jídle uvařeném s láskou.
  Le Parisien

  Durand krájí pomocí sloves, smaží přídavná jména, křísí zapomenuté pojmy, dusí přísady výborné, tradiční a nesmrtelné francouzské kuchyně. Na jídelním lístku najdete radosti i smutky. A stejně jako se prostírá stůl, rozprostře autor před čtenářem i příběh lásky.
  Le Journal du Dimanche

  Luštěniny na začátku vaření nesol, jinak ztvrdnou. Hovězí s mrkví není složité: prostě jen hovězí a mrkev. Tyto rady a někdy i celé recepty prostupují textem, který je o lásce ke šťavnaté a bohaté kuchyni, přestože stěžejním tématem románu je láska syna k otci. V tomto případě je to však jedno a to samé.
  Cl. D., Libération


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme