e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Kde zpívají raci

Delia Owensová

258 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světová literatura
  Napětí, dobrodružství
  Společenské romány
  Počet stran: 344
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Světová literární událost konečně v češtině!

  O Kyi Clarkové kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy jako o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Poté, co ji jednoho srpnového rána opustí matka, odejdou postupně i starší sourozenci, a nakonec se po mnoha propitých nocích nevrátí ani otec, zůstává Kya úplně sama. I když ne tak docela…

  Kya je inteligentní a citlivá dívka. Žije v souladu s přírodou, odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov. Pozoruje volavky, sbírá mušle a loví ryby. Jejími nejlepšími kamarády jsou racci a chlapec Tate, který stejně jako Kya miluje přírodu a vše, co z ní vyzařuje. Naučí mladou dívku číst a stanou se z nich nerozluční přátelé. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Jenže jednoho dne Tate odejde a Kya, již mladá žena, zůstane opět sama.

  Její divoká krása okouzlí mladého muže z města, Chase Andrewse, a před Kyou se otevírá úplně nový život. Když je třináctého října 1969 Chaseho tělo nalezeno v močálu bez známek života, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže močál ví o smrti všechno, ví, že smrt nemusí být vždy tragédie.

  Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, je příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a je také líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že my všichni podléháme úžasným tajemstvím přírody.

   

  • The New York Times bestseller 2019, 2020
  • Nejprodávanější kniha Amazonu
  • Prodáno více než 7 milionů výtisků
  • Kniha roku 2019 na Goodreads – 935 000 čtenářských hodnocení
  • Nominace na několik literárních cen
  • Filmová práva ke knize zakoupila produkční společnost Reese Witherspoonové

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Věra

01. 11. 2020

Skvělá kniha pro podzimní dny:-)

Petra Suchá

10. 11. 2020

Začíst se do knihy mi chvíli trvalo, ale pak už jsem ji četla jedním dechem. Moc hezký příběh, krásně vykreslená příroda. Moc se mi to líbilo.


Doporučujeme