Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Prsten od vévodkyně

František Novotný

149 Kč

Kategorie: Sci-fi
Počet stran: 368
Nakladatel: Zoner Press
Série: Kroniky karmínových kamenů
Díl: 1.
Rok vydání: 2011
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, mobi

Poodhalte tajemství, která přetrvávají kolem pohnutého osudu Boženy Němcové. Podívejte se zblízka, jak fungovala česká společnost v polovině 19. století. Co ovlivnil hrůzný nález v jednom z pražských domů? Co všechno zajímalo StB a kdo disponuje získanými informacemi?

Františka Vrbenská, koordinátorka celého projektu, říká: „Houštinou české historie od pravěku až po budoucnost putují krvavě rudé krystaly, zlomky z turmalínové drúzy. Kdo ví, jak se červené drahokamy z hlubiny šumavských skal dostaly na povrch, kteří zlatníci je zasazovali do vzácných předmětů, nebo kde zůstaly ležet neopracovány a zapomenuty. Občas se vynořují z času, aby zasáhly do života těch, kteří je vlastní. Nesou štěstí i zoufalství, nejednou změní běh dějinných událostí – a znovu beze stopy mizí. Nepochybně působí silnou magií.“

František Novotný, zkušený autor nejen na poli fantasy a sci-fi, zahajuje edici „Kroniky karmínových kamenů“ románem o ikoně české literatury, Boženě Němcové. Skutečné události ze života této významné postavy českých dějin se v příběhu prolínají s fikcí a vše začíná a končí v současné realitě.

 


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Jaroslav Veverka

30. 03. 2014

Zajimave tema ale slabsi zaver...


Doporučujeme