Polární záře

Jiří Mazurek

199 Kč

Žánr: Sci-fi
Počet stran: 304
Nakladatel: Mystery Press
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
Dostupný formát: pdf, epub, mobi

O BUDOUCNOSTI LIDSTVA SE ROZHODNE ZA POLÁRNÍM KRUHEM…

 

V Severním ledovém oceánu se kapitán jaderné ponorky ruské federace Alexander Gomelskij snaží vypořádat s řadou záhadných událostí a selhaní, ke kterým dojde při návratu z rutinního námořního cvičení.

 

Major Gennadij Volkov, stíhací pilot ruského letectva, vzlétá k neznámému létajícímu objektu a krátce na to je jeho stroj zničen a major zanechán na pospas oceánu.

 

Světlana Zarecká, postgraduální studentka geologie, je poslána do centra dění s tajnými instrukcemi a shodou okolností se zde setkává s Petrem Brunerem, českým fotografem a dobrodruhem. Její instrukce jsou jasné: nepohodlné osoby je nutné zlikvidovat.

 

Mezitím odkrývá ruská armáda na dalekém severu přísně tajné naleziště, které může změnit dějiny lidstva, a průzkumník Aivars Balakin se právě chystá vykročit tam, kam lidská noha dosud nevkročila...

 

VYCHÁZÍ POUZE JAKO E-BOOK!


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

04. 12. 2017

Já nevím. Minimálně do poloviny jsem měl pocit, že autor napsal kapitoly na listy a ty potom promíchal. A aby to nebylo tak jednoduché, tak z každého listu vzal jednu osobu, kterou posunul o jedno místo dopředu nebo dozadu. V druhé polovině to začalo do sebe zapadat, ale stejně v tom mám zmatek. Určitě je spousta lidí, kteří jsou trpělivější a chytřejší a bude jim to dávat smysl hned od první třetiny, ale já mezi ně nepatřím.

17. 01. 2018

Tahle knížka mě bavila. Doufám, že bude mít stejně dobré pokračování.

Kordian Orinski

20. 01. 2018

Polární záři jsem poprvé četl na webu Wattpad. Jde o web, který nabízí místo pro publikaci svých románů, povídek a další tvorby amatérským literátům a nebo jen obyčejným grafomanům a grafowomankám. Proto jsem byl trošku skeptický, když mne přes Goodreads (tento knihomolský facebook doporučuji navštívit, pokud jej neznáte a nepoužíváte) oslovil autor a nabídl „knihu“ k recenzi. — O to jsem byl příjemně překvapen, že kniha byla celkem povedená a bez problémů by se mohla měřit s podobnými knihami vydanými oficiálně a na papíře. Jde o mysteriózní sci-fi odehrávající se v odlehlých končínách Ruska a pokud hledáte oddechovou příběh, který si na nic nehraje, tak Polární záře celkem slušně nahradí příběhy od Browna nebo Rollinse (ne Henryho ale Jamese). Prostě dobře řemeslně odvedený příběh, s přiměřenou dávkou žánrových klišé, který se čte svižně ale tak trošku vždy tušíte, co přijde. Ale když je toho na vás hodně nebo si potřebujete „odfouknout“ mezi dvěma náročnými knihami, tak si podobnou knihu dopřejete bez výčitek a s čtení vás bude bavit. Nejde koukat jen na Stalkera a Bergmana ale občas chcete vypnout mozek při nějaké akčňárně s Arniem. — S Polární září se dočkáte příběhu z blízké budoucnosti a vzdálené země s trochou těch konspiračních teorií kolem mimozemské lodi, spoustou více či méně sympatických Rusů, jedné nebezpečně sexy Rusky a českým hlavním hrdinou. Na dvou, třech místech autorovo líčení chování Rusů nebo jejich techniky balancuje na hraně s propagandou ale Putin to vem. K akční sci-fi /thrilleru troška toho přehánění patří a v rámci žánru to není žádná vzácnost. čtenář se dozví i nějaké zajímavé fakty a sem tam autor sklouzne k humornějšímu stylu nebo hláškám. — V krátkosti bych to shrnul takto: pokud hledáte akčnější oddechové čtení s trochou té „mulderoviny“, tak s Polární září nešlápnete vedle.

Martin

01. 03. 2018

Skvela knizka. Obcas jsem byl trochu ztracen v casove posloupnosti, ale to nijak neubralo no ctivosti. Precetl jsem jednim dehem a milovnikum scifi rozhodne doporucuji.

11. 10. 2018

Hodně příjemné překvapení,zvlášť když popis knihy zní aspoň pro mně jak kombinace staré Ruské propagandy a blouznění ufologovo dohromady,ale v podstatě není (alespoň co se propagandy týče teda) a já jsem rád že jsem si knihu přečetl. Konec je tak nějak nepříliš uspokojující a já bych druhý díl autore klidně snesl.


Doporučujeme