V Mitfordu je nejlíp

Jan Karonová

240 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Společenské romány
  Počet stran: 432
  Nakladatel: Vyšehrad
  Série: Mitfordská sága
  Rok vydání: 2015
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Na letní odpočinek doporučujeme román, který svou vtipnou laskavostí a humorem připomíná romány autorů Jamese Herriota a Betty MacDonaldové
  Volné pokračování půvabných mitfordských příběhů

  Otec Tim se vrací po výletu do země svých předků zpátky do malého kalifornského městečka Mitfordu. Těší se domů, kde už na Tima a jeho ženu Cynthii čeká nejen pes Barnabáš a kočka Violeta, ale i všichni staří přátelé a známí. Ale co ho zase čeká? Asi nebude vše tak poklidné, jak by se si přál. Pravda, ten poznávací zájezd do země Timových předků se moc nevydařil. Kde jinde se tedy zotavit a nabrat síly než ve známém prostředí domova, kde už na Tima a Cynthii čeká nejen pes Barnabáš a kočka Violeta, ale i všichni staří přátelé a známí. Není však všechno tak poklidné a růžové, jak by se mohlo zdát.

  Hned po návratu Tima čeká nemilá zpráva: jeho dlouholetý přítel a rodinný lékař Hoppy Harper se rozhodl odejít za prací do Jižního Súdánu. Timův adoptivní syn Dooley řeší závažné dilema, zda dát přednost vztahu s krásnou a nadanou Lace Turnerovou, nebo svému snu stát se uznávaným veterinářem. Ani sympatická majitelka knihkupectví Hope Murphyová nemá na růžích ustláno, určité napětí panuje i mezi Dooleyho sourozenci a jejich matkou. Přesto se čtenáři jistě rádi vrátí do onoho vlídného městečka, po němž se jim už nepochybně stýskalo. Nyní se mohou těšit, že prožijí s našimi hrdiny i s často komickými vedlejšími postavičkami nejednu šťastnou chvíli.

  Z anglického originálu přeložila Vlasta Hesounová


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme