Pod vlivem Jupiteru

Gary D. Schmindt

129 Kč

Žánr: Romány, povídky, příběhy
Počet stran: 216
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2016
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Je mu čtrnáct let a hledá svou dceru…

Joseph toho má na svůj věk poměrně dost za sebou. Říká se o něm, že byl ve vězení pro mladistvé za pokus o zabití učitele. Má násilnického otce, a také má dceru. Jmenuje se Jupiter a narodila se, když mu bylo třináct. Nikdy ji neviděl a i přesto ji miluje a touží se s ní setkat. A udělá proto cokoliv. Klidně znovu poruší všechna pravidla...
Když přijde do pěstounské rodiny, jeho do té doby pochmurný život začne měnit své temné kontury. Nová rodina poznává Josephovu kladnou stránku, vnímá to, co ostatní nikdy neviděli. Ale bude stát za ním i ve chvíli, kdy plánuje udělat něco, co zákony nedovolují?

Mistrně, citlivě a čtivě napsaný příběh o kontroverzních tématech. O tom, že každá mince má dvě strany a svět není černobílý.

Gary D. Schmidt (* 1957) je úspěšný autor literatury pro děti a young adults. Za své romány získal prestižní ocenění – Newbery Honor, udělovanou za výjimečný přínos pro americkou dětskou literaturu, a také Printz Honor, za knihy pro mládež a yound adults s vysokou literární hodnotou.
Je profesorem angličtiny na Calvin College. Se svou ženou a šesti dětmi žije na svém statku v Alto v Michiganu.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Eva

31. 08. 2017

Skvěle napsaný příběh, napínavý, čtivý, dojemný až do krajnosti. Žádné okrasné řeči navíc, jen to, co je důležité. Škoda, že překladatel nerozlišuje předložky z druhým a čtvrtým pádem. Bez něho, z něho, ale na něj, pro něj, za něj. Ne na něho, pro něho, za něho. To je hrubá chyba, dnes tak oblíbená u překladatelů i autorů. Prosím, nedělejte to.


Doporučujeme