Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Nalezení ztracené Marty

Caroline Wallaceová

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Česká a světová literatura
  Počet stran: 328
  Nakladatel: Jota
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Chceme-li, aby náš život měl šťastný konec, musíme najít jeho začátek. 

   

  Marta je ztracená. Je ztracená od chvíle, kdy ji jako miminko našli v kufru ve vlaku. Od té doby čeká v kanceláři ztrát a nálezů na liverpoolském nádraží. Je to už šestnáct let a Marta, které dali jméno Ztracená, stále doufá, že se o ni někdo přihlásí. Celou dobu Martu vychovává žena zvaná Matka, bigotní manipulativní tyranka, pro niž jsou všechny příjemné stránky života jen dílem Satana. Navzdory tomu si Marta zachová ničím nezkalenou víru v dobro a málem na svou naivitu doplatí, ale s pomocí přátel nakonec dokáže nástrahy zlého světa překonat.

  Na první pohled fantaskní příběh, který se odehrává prakticky celý na liverpoolském nádraží sedmdesátých let, se mohl docela dobře stát. Autorka stránky své knihy zaplňuje svéráznými hrdiny a napínavými dějovými linkami, ať už je to vzrušující nález kufříku údajně obsahující předměty skupiny Beatles, či objevování tajuplných chodeb pod městem, a jak sama přiznává, její kniha je „milostným dopisem městu Liverpool“. A především je to příběh hledání vlastní identity. Je to příběh ztrát a nálezů. Příběh podobající se pohádce, viděný čistýma očima dívky, která si dokázala vytvořit svůj vlastní magický svět mezi zdmi rušného nádraží, mikrosvět, v němž čtenář spolu s Martou a jejími přáteli objevuje celý vesmír. 

   

  ***

   

  Caroline Wallaceová je britská autorka pocházející ze severozápadního pobřeží Anglie. Původně pracovala jako učitelka a v poslední době se věnuje literární činnosti. Napsala několik knih pod pseudonymem Caroline Smailes, například bestseller Like Bees to Honey a The Drowning of Arthur Braxton. V současné době žije s manželem a třemi dětmi v Liverpoolu.

   

  ***

   

  „Magický, okouzlující příběh plný nádherné představivosti.“

  Carys Brayová, autorka knihy A Song for Issy Bradley 

   

  „Ta kouzelná kniha mi učarovala od prvních řádků. Marta je neodolatelná postava, vnáší světlo a smích do života každého člověka, kterého potká – i do vašeho!“

  Essentials Magazine

   

  „Vtipné a dojemné…“

  The Guardian 

   

  „Okouzlující a neobyčejné vyprávění.“

  Woman & Home


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme