Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Odhalené emoce

Paul Ekman

269 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Komunikace
  Počet stran: 328
  Nakladatel: Jan Melvil publishing
  Rok vydání: 2015
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  >> „Odhalené emoce jsou přehlídkou čtyřiceti let vědecké práce Paula Ekmana. Se zdravým selským rozumem nám zde autor podává fascinující a mimořádně užitečný obraz našeho emočního života.“

  – JOHN CLEESE ze skupiny Monty Python <<

  # O knize

  Proslulý psycholog Paul Ekman v Odhalených emocích vysvětluje kořeny univerzálních emocí: smutku, hněvu, překvapení, strachu, odporu a radosti a na bohatém obrazovém materiálu demonstruje jejich projevy v naší tváři. Kniha, která je destilátem několika desetiletí autorových výzkumů, nabízí trénink v rozpoznávání pocitů vašich blízkých, kolegů či cizích lidí. Jde o praktického, překvapivého a přesvědčivého průvodce pro čtení emocí: a to i těch vlastních. 

  Autor knihy zkoumal tzv. mikrovýrazy, jemné nevědomé změny v mimice, stěží postřehnutelné netrénovaným okem. Na základě desítek let výzkumů pak s kolegou Wallym Friesenem sestavil dnes již široce používaný Kódovací systém mimiky tváře (FACS). Detailně se zabýval také problematikou lhaní. V knize najde čtenář jednoduchý test na zjištění své aktuální schopnosti v rozpoznávání emocí. Ekmanovy převratné poznatky tak nyní můžeme využívat podobně jako mnohé organizace a bezpečnostní složky.

  Kniha je mimořádná detailností popisovaných emocí, množstvím unikátních cvičení a fotografií. 

  #  V knize se dozvíte :

  - Můžeme odlišit upřímný úsměv od zdvořilého?

  - Mluví náš partner pravdu, nebo lže?

  - Dá se odhalit, co si o nás šéf nebo zaměstnanec myslí?

  - Můžeme se naučit ovládat i v situacích, které nás obvykle rozhodí?

  - Které emoce jsou univerzální napříč kulturami?

  - Co to jsou mikrovýrazy a jak se dají odhalit a využít?

  - TEST: jak umíte číst ve tváři druhých?

  Rozpoznáte-li skutečné pocity svých partnerů, dětí, kolegů v práci nebo i úplně cizích lidí, můžete správně zareagovat a vyhnout se tak omylům i zbytečným konfliktům.

  # O autorovi

  Paul Ekman (*1934), přední světový expert na neverbální komunikaci a gesta, je emeritním profesorem psychologie na Lékařské fakultě Kalifornské univerzity v San Francisku. Většinu profesního života zasvětil zkoumání projevů emocí. Působil jako poradce policejních oddělení, protiteroristických skupin nebo filmových studií (např. spolupracoval na seriálu Anatomie lži či filmu V hlavě). Za svoji vědeckou činnost získal řadu prestižních ocenění. Časopis Time jej v roce 2009 uvedl v žebříčku 100 nejvlivnějších osobností světa. Žije v severní Kalifornii. 

  # Více o knize

  http://melvil.cz/kniha-odhalene-emoce

  Sledujte také hashtag #odhaleneemoce.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme