Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Rodina a jiné katastrofy

Alexandra Borowitzová

198 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Společenské romány
  Počet stran: 328
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Emily ví, že je neurotická. Ale není to žádná katastrofa, se svými slabostmi už umí docela dobře pracovat. Má je pod kontrolou. Víceméně. Když musí letět letadlem, nosí kompresní punčochy (přece aby nedostala trombózu, to je jasné). Když se jí zdá, že ji lidé považují za starší, než ve skutečnosti je, začne chodit častěji cvičit a omezí lepek. Naštěstí má vedle sebe stabilního a spolehlivého Davida, který se už brzy stane jejím manželem – tedy za předpokladu, že přežijí svatbu, na niž se chystá dorazit celá Emilyina dysfunkční rodina.

  Na svatbu se těší především její matka, terapeutka Marla, která své děti diagnostikovala od útlého mládí, a nyní má pocit, že svatba je dokonalá příležitost absolvovat pár rodinných terapeutických sezení. Emily je z tohoto plánu nadšená mnohem méně, stejně jako její sourozenci. Starší sestra Lauren je navíc feministka a svatby příliš neuznává, definují totiž příliš dogmaticky genderové role. Emilyin bratr Jason je zase čerstvě rozvedený a snad až příliš horlivě se znovu vrhl do života „singles“. Korunu tomu všemu nasazuje i Davidův bratr, který má zase velmi podivnou zálibu zúčastňovat se vesnických slavností. A protože všichni příbuzní bydlí tisíce kilometrů daleko, rozumí se samo sebou, že nepřijedou pouze na svatbu samotnou, ale stráví s Emily a jejím nastávajícím již celý týden před svatbou.

  Když tento hororový týden nastane, každý den se děje nějaká menší či větší katastrofa. Konec konců pouta, která svazují rodinu dohromady, se sice mohou ohnout, ale zlomit se jen tak lehce nedají.

  Vtipný a osvěžující příběh o rodinných poutech a pohromách, ke kterým dojde, když se jedné chaotičce vymkne její chaos z rukou.

   

  ***

   

  Alexandra Borowitzová píše od 6 let, její rodina a přátelé jsou jí nekonečnou studnicí inspirace. Vyrostla v New Yorku, po vysoké škole pracovala v San Francisku na reklamních start-upech.

   

  ***

   

  „K popukání a roztomile surová, taková je kniha Rodina a jiné katastrofy, která je zábavná jako váš oblíbený sitcom a představuje Alexandru Borowitzovou jako mimořádný nový hlas komediální fikce.“
  Goodreads.com

   

  „Neskutečně zábavný debut, který vykresluje reálnou hloubku emocí komplexní sítě, jakou je rodina, zasazené do jedné z nejstresovějších událostí v životě: svatby. Borowitzová dává svým postavám do vínku soucit a srdce, které vás donutí jim fandit – navzdory jejich vadám – až do poslední stránky. To si musíte přečíst!“
  Kristy Woodson Harvey, autorka bestselleru Slightly South of Simple

  Rodina a jiné katastrofy je místy hodně vtipná, obvykle si za pomoci sarkastických poznámek utahuje z moderních trendů v politické korektnosti. Alexandra Borowitzová ukazuje politiku sexuální, mezigenerační a třídní, moderní internetové trendy, svět start-upů, ale také opíjející se lidi, kteří ze sebe dělají blbce. Tajemství jsou prozrazována a lidem to udílí významné životní lekce.“
  Metapsychology online reviews


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme