Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Láska, jídlo a faux pas: Jak vytvořit francouzskou rodinu

Samantha Vérantová

198 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Společenské romány
  Počet stran: 320
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Příběh lásky Samanthy a Jeana-Luka z knihy Sedm dopisů z Paříže pokračuje…

  Vezměte jednoho francouzského vdovce, jeho dvě malé děti a přidejte městskou holku z Chicaga, to všechno dejte do malého městečka v jihozápadní Francii.  Pořádně protřepejte... a voilà: dostanete smíšenou francouzsko-americkou rodinu, ve které se všem drasticky změní život.

  Když se Samantha  vznášela na obláčku novomanželského štěstí, nemohla se dočkat, až se odstěhuje do Francie a začne nový život s novým manželem Jeanem-Lukem a s jeho dětmi. Ale skoro od první chvíle si začala uvědomovat, že v jejím novém domově je spousta věcí – včetně zablešených koček, podrážděných puberťáků a jazykové bariéry –, se kterými nepočítala.

  A tak se ze všech sil snaží cítit se jako doma a říká si, kdy asi konečně začne její vysněná francouzská pohádka, a není si jistá, jestli to všechno zvládne. Ale když máte druhou šanci na nový život a lásku, přece to jen tak nevzdáte.

  Tato kniha je dojemným a humorným příběhem o tom, že i navzdory střetu dvou různých kultur a z toho plynoucím nedorozuměním se nakonec dá vytvořit šťastná rodina.

  Nádherný příběh ze života doplněný lahodnými recepty.

   

  ***

   

  Samantha Vérantová je amatérská znalkyně vína závislá na cestování a odhodlaná, i když někdy velice nekonvenční, šéfkuchařka. Žije v jihozápadní Francii, kde se může věnovat všem svým zálibám a kde se provdala za sexy Francouze, raketového vědce, kterého potkala v roce 1989, ale potom se 20 let neviděli. Jejich první i opětovné setkání popisuje v knize Sedm dopisů z Paříže (Nakladatelství JOTA, 2015).

   

   

  ***

   

  „Upřímné a místy až k slzám dojemné líčení toho, co se může stát, když se odvážíte uskutečnit své sny.“
  Janice MacLeodová, autorka bestselleru Paris Letters

   

  „Okouzlující a pronikavé zápisky o tom, co následuje po větě ‚a žili šťastně až do smrti‘. A díky tomu, že Samanthin příběh o snaze vytvořit novou rodinu se odehrává ve Francii (a je plný receptů), je ještě lahodnější!“
  Jennifer Coburnová, autorka knihy We’ll Always Have Paris


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme