e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Rozšířené vydání úspěšné sociologické sondy do české společnosti
Základní výbava k porozumění české společnosti, krizi demokracie a fungování současné politiky
Debaty o politice se v Česku často redukují na řešení několika politiků a jejich výroků, hodnotovou introspekci a kulturní války liberálů a konzervativců. Témata, která ovlivňují kvalitu života v Česku, a tím i důvěru v demokracii, však jako by zůstávala v našich slepých skvrnách. Zvlášť v době, kdy jsou politické kampaně postaveny spíše na emocích než na faktech, médii se šíří dezinformace a společnost namísto problémů, jako je budoucnost práce či podoba vzdělávání, řeší bulvární kauzy svých představitelů.
Sociolog Daniel Prokop v knize Slepé skvrny pohlíží na problémy a výzvy současného Česka i světa. Neřešená chudoba a exekuce, nerovné vzdělávání a omezené životní šance, nárůst populismu a neschopnost na něj reagovat, mýty o veřejném mínění zastiňující realitu — to vše souvisí s klesající důvěrou Čechů v demokracii a s její životaschopností ve stále složitější realitě.

––––

Kdyby si publikaci Daniela Prokopa Slepé skvrny pořídili všichni čeští zákonodárci, soudci, rodiče školáků, xenofobové a další potenciální ideální čtenáři, jimž by znalost fakt a souvislostí prospěla především, hned by nám tu bylo líp.
— Kateřina Kadlecová, Reflex

Zdařilé porovnání národních mýtů a statistických dat. Kniha, která může být návodem k řešení společenských problémů i skvělou ukázkou bezpředsudečné a nečernobílé argumentace.
— Jan Lukavec, Respekt

Od spoluautora výzkumu Rozděleni svobodou pro Český rozhlas.

Kategorie: Politika, společnost
Počet stran: 280
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2020
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-275-0308-7
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Jana

22. 01. 2021

Skvělá kniha, kterou by si měl přečíst každý občan ČR. Autor zde nejen detailně a nezaujatě rozebírá palčivé problémy české společnosti, ale zároveň nastiňuje jejich možná řešení. Obzvláště pro politiky nebo jedince, kteří se v politice chtějí angažovat, by to měla být povinná četba.


Doporučujeme