Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku

Milton Giles

179 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Literatura faktu, učebnice
  Počet stran: 184
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2016
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Věděli jste o tom, že Hitler bral kokain? Nebo že Stalin vyloupil banku? Že mrtvola Charlieho Chaplina byla ukradena a zloději za ni požadovali výkupné?

   

  Giles Milton je mistrovský vypravěč historických příběhů. V poutavé próze Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku uvádí 50 těch nejbizarnějších historických „perliček“. Budete se podivovat nad příběhy, které se čtou jako fikce, a přitom jsou zcela pravdivé.

  Přečtete si o Hiróovi Onodovi, japonském vojákovi, pro nějž druhá světová válka skončila až v roce 1974, o tom, jak Agatha Christie v roce 1926 na jedenáct dní záhadně zmizela, o Mallorym, který možná jako první člověk zdolal Mount Everest, nebo o tom, kdo doopravdy zabil Rasputina.

  „Fascinující poznámky z historie pod čarou“, jak Milton v originále nazývá svou knihu, jsou perfektně podloženy autorovým výzkumem. Partička špiónů, darebáků, lidojedů, dobrodruhů a otroků, která se na těchto stránkách sešla, zahrnuje dvacet století na šesti světadílech. Kniha vrhá světlo na některé z nejvykřičenějších příběhů dějin a jejich nejokázalejší a nejbarvitější postavy – zvířata nevyjímaje.

   

  ***

  Giles Milton je celosvětově známý spisovatel a historik. Narodil se v Buckinghamshiru a vystudoval Bristolskou univerzitu. Proslavil se svými bestsellery v žánru popularizované historie, které byly přeloženy do dvaceti jazyků. Napsal také tři romány a tři knížky pro děti. Žije střídavě v jižním Londýně a Burgundsku a je ženatý s výtvarnicí a ilustrátorkou Alexandrou Miltonovou. Má tři dcery.

   

  ***

   

  „Giles Milton je muž, který umí udělat z historie událost a nechává ji ožít… Skvělá inspirace pro všechny, kdo věří, že dějiny mohou být vzrušující a zábavné.

  The Times

   

  „Milton má úžasný postřeh, přináší detaily, které vdechují život minulosti ve všech jejích barvách.“

  The Spectactor

   

  „Giles Milton je skutečný mistr historického vyprávění.“ 

  Sunday Times

   

  „Strhující, barvité příběhy, které se na vás z knihy vyvalí, jako když vysype pytel s kořistí.“ The Guardian

   

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme