Jak poslouchat audioknihy na telefonech/tabletech se systémem Android

Na tabletu, nebo mobilním telefonu se přihásíme se do svého účtu na www.palmknihy.cz, otevřeme knihovničku a audioknihu stahnete kliknutím na ikonku formátu MP3.

 Pokud ještě nemáme nainstalovaný souborový manager ES File Explorer, stáhneme si ho v Google Play. Po otevření ES file exploreru najdeme složku "download", kde by měl být stažený ZIP soubor s audioknihou.

 

Dlouze na něm podržíme prst, soubor se označí a v dolním menu zvolíme "další" a poté „extrahovat do“.

Následně v nabídce zvolíme "vybrat cestu", ťukneme na políčko pod touto volbou a zvolíme si složku, do které chceme soubor s audioknihou rozbalit (standardně např.: /sdcard/audiobooks). Složku, kam chceme audioknihu rozbalit, si můžeme vytvořit před samotným stažením knihy v ES exploreru, ale jde  to i v průběhu samotného procesu rozbalování (při vybírání cesty pro rozbalení je dole mj. volba "nový" = vytvoření nové složky pro rozbalení. Ideální je mít vytvořenou složku pro každou jednotlivou knihu (např.:/sdcard/audiobooks/Lovec Králíků") a až do této konkrétní složky s názvem knihy soubor extrahovat.

Poté je možné stažený ZIP soubor vymazat ze složky "download", aby zde zbytečně nezabíral místo.

Pro poslech audioknih je vhodný např.Smart Audiobooks Player (dostupný v Google Play). Po jeho otevření je nutné v nastavení určit kořenovou složku, kde budete mít uložené naše audioknihy (/sdcard/audiobooks).

Poté již uvidíme staženou a uloženu adioknihu

a můžeme začít poslouchat :-)

Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!