e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Diagnostika a terapie ADHD

Michal Miovský, kolektiv a

254 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Medicína, zdravotnictví
  Počet stran: 208
  Nakladatel: Grada
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  ADHD u dospělých pacientů a klientů v adiktologii (v kontextu duálních diagnóz, jejich diagnostiky a terapie) je stále výraznějším klinickým i výzkumným tématem. Postupně se ukazuje, že pravděpodobně stojí nejen za významným nárůstem některých typů závislostí, ale také za množstvím komplikací, konfliktů či nebezpečných situací v průběhu diagnostického a léčebného procesu. Zvyšuje riziko předčasného vypadnutí z léčby a znamená větší zátěž jak pro samotné klienty a pacienty, tak pro personál.
   
  Kniha vychází z výsledků jednoho z největších klinických projektů v Evropě, který se zaměřil na dospělé klienty léčící se v terapeutických komunitách pro závislé. Shrnuje současné znalosti epidemiologie, etiologie a klinického obrazu ADHD. Současně představuje dostupné nástroje pro diagnostiku (poprvé mimo jiné pojednává také o nástroji DIVA 2.0 v českém jazyce), zkušenosti z léčby a zvládání této duální diagnózy v léčebných adiktologických programech.
   
  Významným přínosem publikace je zmapování ADHD z mnoha pohledů:
   
  rozvoj a vývoj ADHD z pohledu vývoje osobnosti
  genderové odlišnosti
  ADHD a jednotlivé návykové látky
  ADHD a závislosti (kouření, gambling, patologické stravovací návyky aj.)
  ADHD a jiné duševní poruchy onemocnění
  diagnostika, farmakoterapie, psychoterapie
  léčba v terapeutické komunitě
   
  Kniha je cenná pro odborníky v psychiatrii nebo psychologii, ale i v ošetřovatelství a pomáhajících profesích. Poskytuje významný soubor informací o diagnostické kombinaci, se kterou se budeme setkávat stále častěji.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme