Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Příběhy mořeplavců

kolektiv autorů

389 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Cestopisy
  Počet stran: 465
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Ahoy! Pojeď s námi na moře!

  První dějiny české a slovenské mořeplavby.

  Dlouho očekávaná publikace o historii české a slovenské mořeplavby vás provede vývojem tohoto pozoruhodného fenoménu země, jež má k moři víc než daleko. Obsahuje množství příběhů nejvýznačnějších českých a slovenských mořeplavců 20. a 21. století, kteří dokázali obeplout svět. Autentické příběhy Richarda Konkolského, Jozefa Varsányiho, Jiřího Albrechta, Ivana Orla, Oldřicha Karáska, Františka Sýkory, Jiřího Denka, Vlada Porvaznika a dalších až po působivé vzpomínání na legendární osobnost Rudolfa Krautschneidera.

  Kdy a proč napadlo naše mořeplavce obeplout svět? Jak se dá v našich podmínkách postavit loď? Co vše během plaveb zdolali a do jakých úskalí a nebezpečí se dostali? Co jim plavba dala a naopak vzala? Kudy vede nejkratší cesta ze srdce Evropy na moře? Odpověď na tyto a množství dalších otázek naleznete v této jedinečné publikaci, která zahrnuje i přehledné dějiny mořeplavby, množství faktografických údajů o technických parametrech konkrétních lodí a informací nezbytných ke znalosti mořeplavby.

  Kniha je bohatě provázena fotografiemi, dobovými materiály a ručně malovanou samostatně vloženou mapou s vyznačenými trasami. Doplňují ji krásné ilustrace Mikkela Odehnalů.

  Tak ahoy! Pojeď s námi na moře!

  Touha zvaná oceán!

  Autentická svědectví Čechoslováků, kteří dokázali obeplout svět.

  Dlouho očekávaná publikace o historii českého a slovenského mořeplavectví.

  Úžasné plavby českých a slovenských mořeplavců, kteří jako jediní dokázali obeplout svět.

  Množství autentických příběhů mořeplaveckých osobností v jedné jediné knize.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme