Obr z mlhy

Jerome Loubry
Skladem > 10 ks
vázaná

Listopad 1998: První tělo našel běžec na okraji městského parku. Dítě leželo na zemi – bledé, uškrcené, s fialovými stopami po sevření silnými prsty na krku. Vyšetřováním je pověřen detektiv Stan Mitchell, který ale navzdory bohatým zkušenostem a přirozené houževnatosti nenachází dostatek vodítek. Vrah přezdívaný Obr beze stopy mizí v mlhavých ulicích skomírajícího města. A Mitchellova posedlost jeho dopadením roste.

Březen 2013: Opuštěné předměstí s chátrajícími domy. Z nízkého šedivého nebe padají provazy deště a propůjčují Detroitu ještě bezútěšnější nádech. Z noci se vynořují postavy v kuklách a se samopaly a rozrážejí dveře jednoho z rozpadajících se obydlí. Policejní razie. Dlouho hledaný podezřelý sedí na židli uprostřed místnosti bez světel. Neklade odpor. Naopak – skoro jako by přítomnost policistů přivítal. Z jeho úst vychází jen dvě slova: „Pomozte mi.“ Kdo je tajemný Obr, jehož mohutný stín na město dopadal více než patnáct let a budil ze sna děti i jejich rodiče? A co vyděsilo pronásledovaného zločince natolik, aby se bez odporu vydal policii?

Když se v Detroitu po letech znovu začnou ztrácet děti, musí se policejní veterán Stan Mitchell spojit s mladou inspektorkou Sarah Berkhampovou, aby se mezi starými i současnými případy pokusili najít souvislost. Oba je ale tíží minulost, a než se postaví děsivému Obrovi, budou muset čelit vlastním démonům.

Kategorie: Thrillery
Počet stran: 256
Nakladatel: Metafora
Rok vydání: 2021
Rozměr: 21 x 14 x 3 cm
Typ vazby: vázaná
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 9788076251885

Možnosti doručení a plateb
Knihy vám doručíme v pořádku a včas
zasilkovna dpd pošta balikovna
Možnosti doručení
 • Právě teď: DOPRAVA ZDARMA!
 • Objednávky expedujeme obvykle do 24 hodin.
Doručení na odběrné místo od 29 Kč
 • Zásilkovna + 6 000 výdejen
 • Balík Do Balíkovny + 2 000 výdejen
 • DPD Pickup + 1 200 výdejen
 • Balík Na poštu + 3 000 výdejen
Doručení na vaši adresu od 89 Kč
 • Balík Do ruky - zásilku lze sledovat
 • DPD kurýr - zásilku lze sledovat
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 699 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

75%
73 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 75%

Čtenářská recenze
24.08.2021

„Bylo nebylo v jedné zapadlé vsi stvoření, jemuž se říkalo Obr z mlhy. Přicházel vždy v noci, když měsíc zastřely mraky a domy olizovala vlhká mlha, unášel děti, které pak už nikdy nikdo nespatřil.“ Je škoda, že autor v prologu odhalil až příliš mnoho. Kvůli tomu jsem se většinu knihy nudila, protože jsem přesně věděla, koho hledají. Stále jsem doufala, že se to nějak rozjede, ale přišlo mi, jako bych se dívala na jeden díl kriminálky. Nepomohly tomu ani dvě časové linky. Těšila jsem se na temně mrazivou atmosféru, na popisy mlhy, kde není vidět na krok, ale obávaný Obr vás vidí a už je vám na dosah. Bohužel, nic z toho jsem nedostala. Osobní život vyšetřovatelů se navíc řešil až moc. Někdy jsem měla pocit, že se případ přesunul na druhou kolej. Inspektoři Stan i Sarah mi byli sympatičtí. Až se ale pustím do jiné detektivky, na tyhle dva si ani nevzpomenu. Posledních pár desítek stran jsem se nemohla odtrhnout. Najednou to bylo napínavé, překvapivé, teprve se to začínalo rozjíždět. A ten konec? Ani ve snu by mě něco takového nenapadlo. Jenže to skončilo brzy. Na můj vkus nedořešeně. Sérioví vrazi mě v knihách ale nikdy neomrzí, proto si myslím, že byste Obra z mlhy neměli jen tak minout.

Čtenářská recenze
24.08.2021

Nebylo to tak dobré jako Útočiště, i přes téma kniha nevyvolala tolik emocí, jak bych čekala, ale dobré to bylo.. Ale děsně mě štvalo "všecko", to slovo se do knihy vůbec nehodí..

Čtenářská recenze
24.08.2021

Od samotného začátku víme, kdo je obr z mlhy. Jsme u jeho zatčení hned v počátku knihy, kdy se nám představují i hlavní vyšetřovatelé Stan Mitchell a Sarah Berhampová. Oba mají své démony minulosti, na které by rádi zapomněli a snad i díky nim se jim podaří obra chytit. Jeho řádění vystupuje z minulosti, kdy zabil několik dětí bez zjevného motivu a pak se na několik let odmlčel. Jenže v ulicích Detroitu opět mizí děti. Bez vysvětlení, bez toho, aby někdo chtěl výkupné. Obr zmlhy je lapen a nechce vypovídat, kam je ukryl a jestli ještě žijí. Je to otázka cti je najít a očistit jméno nejen Stana, ale celého policejního sboru, který se netěší dobré pověsti. Jediná osoba, které něco řekne je Sarah. Jenže proč právě ona? Co má mladá policistka společného s přeludem z pověstí, který z nich vystoupil, aby páchal své hrůzné činy? Loubry opět předvedl, že umí psát, i když jeho Útočiště dle mého nepřekonal. Zase tu máme zdánlivě obyčejný případ vyšetřování a následného zadržení vraha. Jenže díky tomu se začínají vynořovat strašáci z minulosti a tím zjišťujeme, že ne vše je tak, jak se nám autor snaží namluvit. Samotný závěr pak vygraduje a pokud si nedáte pozor, možná vám unikne jedna malá skutečnost, která vám dá odpověď na celý příbeh. Ostatně u Loubryho bychom měli být ve střehu pokaždé, jak nám to předvel právě u Účiště. Konec vás možná pak už tolik nepřekvapí, když si dáte dvě a dvě dohromady, ale přesto se autorovi podařilo i konecb okořenit něčím, co vůbec nečekáte, že nakonec bude. Jsou to opět ty malé detajly, které vám zpestří jinak klasický vzorec příběhu.

Ostatní také čtou

Nejširší nabídka e-knih a audioknih

Oblíbené knížky stále při sobě. E-knihy a audioknihy ihned ke stažení.

UKÁZKY ZDARMA pro e-knihy i audioknihy
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!