Nejšťastnější muž na Zemi

Eddie Jaku
Skladem 10 ks
vázaná
Expedujeme ještě dnes

Život může být krásný, když si ho krásný uděláš. Je to na tobě.

Eddie Jaku se vždy považoval primárně za Němce a až pak za Žida. Byl hrdý na svou zem. To se však změnilo v listopadu 1938, kdy ho zbili, zatkli a poslali do koncentračního tábora. Během dalších sedmi let čelil Eddie každý den nepředstavitelným hrůzám, nejdřív v Buchenwaldu, potom v Osvětimi a následně při nacistickém pochodu smrti. Přišel o rodinu, o přátele, o svou zem. Protože přežil, slíbil si, že se bude každý den usmívat. Vypráví svůj příběh k uctění památky těch, kteří vyprávět nemůžou, dělí se s námi o svou moudrost a žije nejlepší život, jaký může. Nyní věří tomu, že je ten „nejšťastnější muž na Zemi”.

Tyto paměti, vydané na počest Eddieho 100. narozenin, jsou působivé, dojemné a nakonec také plné naděje, že štěstí lze nalézt i v těch nejtemnějších časech.

Kategorie: Biografie, osobnosti
Počet stran: 208
Nakladatel: Kontrast
Rok vydání: 2021
Typ vazby: vázaná
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 9788027700646

Možnosti doručení a plateb
Knihy vám doručíme v pořádku a včas
zasilkovna dpd pošta balikovna
Možnosti doručení
 • Poštovné ZDARMA při objednávce nad 399 Kč pro všechny dopravce.
 • Objednávky expedujeme obvykle do 24 hodin.
Doručení na odběrné místo od 39 Kč
 • Zásilkovna + 6 000 výdejen
 • Balík Do Balíkovny + 2 000 výdejen
 • DPD Pickup + 1 200 výdejen
 • Balík Na poštu + 3 000 výdejen
Doručení na vaši adresu od 89 Kč
 • Balík Do ruky - zásilku lze sledovat
 • DPD kurýr - zásilku lze sledovat
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 399 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

88%
45 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 88%

Čtenářská recenze
11.10.2021

Autorova biografie, kdy nám popisuje, čím vším si musel v životě projít. Přežil koncentrační tábory i pochod smrti. Bohužel však přišel o svou rodinu. Tato kniha je poutavým vyprávěním, u kterého i Vy dostanete naději, že i v těch nejhorších chvílích se člověk může zvednout a jít dál. Kniha si Vás získá hned první větou: „Můj nový milý příteli…“ a pak už čtete, jako by Vám to vyprávěl Váš známý nebo spíš dědeček. Zavede Vás do svého mládí, do Německa před druhou světovou válkou, kdy nic nebylo a celá situace se jevila zoufalá. Později se s ním dostaneme do koncentračních táborů i do doby po skončení války. Celou knihou prostupuje spousty pocitů – od smutku, dojetí i naděje. Je zde vylíčeno nepochopitelné (ne)lidské chování a krutosti, kterými si nejen autor musel projít. Avšak všude prosvítá naděje, že může být líp. V knize najdete také několik fotografií, které Vám představí Eddieho a jeho rodinu. Pár knih s tímto tématem už jsem četla, ale opět jsem hltala slovo od slova, nevěřícně jsem při čtení kroutila hlavou a kolikrát jsem si při čtení pobrečela, obzvláště ke konci. Je to velice silná kniha. Ač ji přečtete za jedno odpoledne, bude ve Vás rezonovat ještě dlouho po přečtení. Co se mi moc líbilo, kromě samotného příběhu, tak to, že Vás kniha dokáže namotivovat. Najdete zde spoustu skvělých „mouder“, která Vás mohou posunout dál. Je to jedna z knih, po které můžete sáhnout, když Vám nebude nejlíp a určitě díky ní získáte novou sílu. Ať už knihy z druhé světové války čtete nebo ne, tohle je jedna z těch, která rozhodně stojí za to. Já ji řadím mezi nejlepší knihy, které jsem četla.

Čtenářská recenze
11.10.2021

Eddieho byste chtěli mít za dědečka a jako takový váš milý dědeček svůj příběh taktéž vypráví. Každé svědectví je důležité. Ač si lidé prošli stejnými hrůzami, každý se na ně dívá a hodnotí je jinak. A každý pohled je důležitý. Tyhle příběhy by nikdy neměly zapadnout, neměly by být zapomenuty a je důležité o nich vědět, znát je, pamatovat si je. Přečetla jsem spoustu knih přeživších a i když se vždycky nakonec dobrali k tomu, že žít je krásné a jsou za to vděční, vždycky jsem po dočtení byla tak nějak sklíčená. Visel nade mnou těžký černý mrak a ne a ne zmizet. Po přečtení této knihy jsem ale plná naděje a světla, ač to zní poněkud zvláště. Jenže Eddie a jeho naděje, víra a radost vás natolik strhnou, že nad sebou a životem opravdu začnete přemýšlet. Nevím, čím to je, možná Eddieho osobností nebo tím, jakou formou byl příběh vyprávěn, každopádně po přečtení mám pocit, že nic není nemožné a každý si zasloužíme kousek toho štěstí. A měli bychom se usmívat. A to všechno začíná právě u nás samotných.

Čtenářská recenze
12.10.2021

Líbil se mi styl vyprávění, kdy Vás autor oslovuje Můj nový milý příteli, a takto k Vám promlouvá po celou dobu vyprávění svého příběhu. Je to, jako byste seděli se svým dědečkem u čaje a on Vám vyprávěl svůj příběh. Je obdivuhodné, že se dožívá tak vysokého věku, přes hrůzy, které prožil a které na něm byly páchány. Jak zmiňuje sám, člověk si nedokáže představit nic z toho co se odehrávalo v koncentračních táborek, pokud to nezažil na vlastní oči. Obdivuji, že se rozhodl o tom všem napsat knihu a také přednášet. Nemělo by být nic z toho, co se stalo zapomenuto. Všichni by si měli tuto knihu přečíst aby se nic takového už nikdy neopakovalo, a aby si člověk uvědomil, že i když je mu nejhůře, tak pořád může být ještě hůř.

Ostatní také čtou

Kniha jako dárek pro každého

Vyberte knihu, e-knihu, audioknihu na míru pro vaše blízké.

 
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!