Griša - Bouře a vzdor

Leigh Bardugo
Skladem > 10 ks
brožovaná
Expedujeme ještě dnes
Z Aliny Starkové se stala světlonoška. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina se snaží jeho nástrahám vzdorovat, přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Alina cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, a zvolí lásku?
Kategorie: Beletrie pro děti
Počet stran: 384
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2021
Typ vazby: brožovaná
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 9788025351482

Možnosti doručení a plateb
Knihy vám doručíme v pořádku a včas
zasilkovna dpd pošta balikovna
Možnosti doručení
 • Poštovné ZDARMA při objednávce nad 399 Kč pro všechny dopravce.
 • Objednávky expedujeme obvykle do 24 hodin.
Doručení na odběrné místo od 39 Kč
 • Zásilkovna + 6 000 výdejen
 • Balík Do Balíkovny + 2 000 výdejen
 • DPD Pickup + 1 200 výdejen
 • Balík Na poštu + 3 000 výdejen
Doručení na vaši adresu od 89 Kč
 • Balík Do ruky - zásilku lze sledovat
 • DPD kurýr - zásilku lze sledovat
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 399 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

78%
870 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 78%

Čtenářská recenze
14.09.2021

Alina je světlonoška na útěku před Temnyjem. Společnost jí dělá její nejlepší-kdysi-kamarád-teď-už-milenec Mal, který zas utíká před trestem za dezerci. Moc dlouho jim to utajení nevydrží, díkybohu za to, a jsou nuceni se pod vedením jakéhosi přidrzlého piráta (pardon, korzára) vrátit do Ravky. Alina neví, jestli je pro ni důležitější láska (jakože Mal…) nebo moc (jakože záchrana jejích přátel, grišů, celé země… já osobně netuším, nad čím furt dumá), a když už si myslí, že ví, vždycky se něco pokazí, a ona se obává, že ztratí obojí. Já vám povim, že ze začátku (přesněji 130 stran) jsem se vůbec nemohla začíst. Neskutečně mě iritovali Mal s Alinou, což nejlíp vystihl Temnyj jeho dvěma hláškami, které miluju: “Vy dva máte nepříjemný zvyk chovat se jako blázni a považovat to za hrdinství” a “Vy dva mi to tak usnadňujete. Bodnu ho a tobě teče krev”. Tak, jak mě Světlo a stíny (kniha i seriál) nahypovali, tak tady jsem se musela spíš nutit (a vůbec tomu nepomohly ty příšerně dlouhé kapitoly). Tyhle moje pocity úplně vyvrátil Nikolaj Lantsov. To, že Nikolaj je na Bouři a vzdoru to nejlepší, vám řeknou snad všichni a já nebudu výjimka. Věděla jsem, že jeho postava přijde, ale neměla jsem tušení jakým způsobem, a že ten teda byl! Bála jsem se, že se mi nebude líbit, protože jakmile všichni někoho zbožňují, já ho zpravidla tolik nemusím - mám totiž komplex nadřazování nedoceněných postav (a jsem za to fakt ráda). Naštěstí Nikolaj a jeho sarkastické průpovídky aspirují na nejlepší postavu trilogie. Jakmile jsme se dostali do Os Alty a vrátila se na scénu Druhá armáda, cítila jsem se opět jako doma, stejně jako Alina, a už mi ani nevadily ty dlouhé kapitoly, jak mi stránky ubíhaly pod rukama. Do toho navíc ten Nikolaj (a David!) a obecně fakt, že jsem celou knihu nečetla jen o tom, jak “Malina” utíká před osudem, čehož jsem se ze startu bála. K úplnému uspokojení mi tam chybělo víc Ženi (a celkově to, co se dělo na straně Temnyje, doufám, že nám to ukážou v seriálu) a méně Mal x Alina dramatu. Obecně moc nechápu pointu Malovy postavy. Přísahám, že tam byl jen proto, abych měla nad čím protáčet panenky. Jejich chemie s Alinou je menší než nulová a Leigh asi neodpustím to, že v nich vidí jakoukoliv romantiku. Vždyť jsou víc sourozenci než Tolja s Tamarou. Na druhou stranu nevím, zda jsem tým Temnyj, protože tam tu romantiku taky nenajdete. I když po nasazení Bena Barnese do mé hlavy vlastně i jo, a teď zvažuju, zda je to dobře nebo ne, protože knižní Temnyj a Benův Temnyj mi nepřijdou jako tatáž osoba. Benovi prostě tu záporáckost (tohle jsem si právě vymyslela, že?) nevěřím. 4.5/5*, za Nikolaje a Davida.

Čtenářská recenze
15.09.2021

Griša s podtitulem Bouře a vzdor je druhý díl z trilogie a jako správný druhý díl neobsahuje příliš mnoho akce a napětí. Je to spíše taková příprava na doufejme velkolepé finále, které si tato série zaslouží. V Bouři a vzdoru poznáváme novou a velmi důležitou postavu prince Nikolaje, který se v knize objevuje v první třetině knihy. Jeho postava je pěkně sarkastická a musím říct, že mě velmi bavil. Naprosto nepochybuji o tom, že si jeho postavu zamilujete stejně, jako já. Obzvlášť poté, co mě čím dál víc začal iritovat Mal, který se rozhodl že jeho jedinou náplní děje bude žárlivost, scény a pokažení všeho, co jen mohl. V ději má velkou důležitost kniha Život svatých (která zatím nevyšla v češtině a nevím, zda vyjde). Tuto červenou "dětskou" knihu jste viděli i v seriálu. Bouře a vzdor si ponechává veškerou akci na konec, která se objevuje zničehonic. Poslední strany jsem zhltla na jeden zátah a jsem ráda, že po přečtení dvojky mohu okamžitě navázat na trojku.

Čtenářská recenze
18.10.2021

Tento díl mě bavil stejně jako předchozí. Dozvěděla jsem se tu nové věci, poznala nové postavy, ale taky jsme o některé postavy přišli. Alina mi přijde v pohodě, ale Mal mi zrovna moc sympatický není, zato Nikolaj je super. Vůbec mi nepřišlo, že by to byl vyplňující díl a já jsem si ho užila. Pořád tam je humor, ale i smutné scény (hlavně bitva na konci). Už jsem v polovině třetího dílu a jsem zvědavá jak to dopadne.

Ostatní také čtou

Kniha jako dárek pro každého

Vyberte knihu, e-knihu, audioknihu na míru pro vaše blízké.

 
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!