Hodnocení z největšího nezávislého čtenářského portálu
77%
(17 Hodnocení)
Online knihkupectví Palmknihy vám jako jediný e-shop přináší nezávislé čtenářské recenze a hodnocení oblíbeného portálu Databazeknih.cz
Populární hodnocení
19.6.2026
1
Prišla som kvôli drakom. Ostala som kvôli Theodorovi.
V prvom rade chcem poďakovať autorke, že mi knihu poskytla v rámci spolupráce. Veľmi si to vážim, lebo by som sa o knihe asi inak nedozvedela, čo by bola škoda.
Príbeh je naozaj originálny. "Niekto má upírov, vlkolakov a kadejakú inú háveď, my máme draky." Túto vetu mám stále v hlave, lebo ma pobavila.
Na začiatku som sa bála, že hrdinke bude 16....
Prišla som kvôli drakom. Ostala som kvôli Theodorovi.
V prvom rade chcem poďakovať autorke, že mi knihu poskytla v rámci spolupráce. Veľmi si to vážim, lebo by som...
Prišla som kvôli drakom. Ostala som kvôli Theodorovi.
V prvom rade chcem poďakovať autorke, že mi knihu poskytla v rámci spolupráce. Veľmi si to vážim, lebo by som sa o knihe asi inak nedozvedela, čo by bola škoda.
Príbeh je naozaj originálny. "Niekto má upírov, vlkolakov a kadejakú inú háveď, my máme draky." Túto vetu mám stále v hlave, lebo ma pobavila.
Na začiatku som sa bála, že hrdinke bude 16. Ale potom nám nastal super skok a hľa ho, je nám 26.
Knižka bola napísaná neuveriteľne čítavo a vtipne. Naozaj som sa nenudila a bola som zvedavá, kam sa príbeh dostane.
Kia bola sarkastická a páčilo sa mi, že nebola naivne hlúpa.
Theodor. To meno ma dostalo. (Spoiler alert: je to blondiak )
Theodor je presne ten typ chlapa, o ktorom chcete čítať. Tajuplný, drsný a samozrejme pekelne sexi. Jo, a drsne rezaná sánka a vôňa vanilky a dymu ako bonus k tomu.
A keď sa mu pri sexuálnych scénach zhrubol hlas? Ehm, hej, aj moje nohavičky ostali mokré.
Tie scény boli napísané naozaj precízne a žhavo. Klobúk dole.
Ale. Mám aj pár výčitiek. Pozor, nasledujúce odstavce obsahujú SPOILERY.
Ehm, tak on zmizne na 10 rokov a potom sa len tak objaví a Kia to vezme relatívne v pohode? Akože pardon, ale mne by z nosa para stúpala, aká by som bola vytočená. Chýbalo mi tam také to podusenie Theodora. Mala mu to nechať poriadne vyžrať.
Našťastie po odhalení sa ako-tak Kia zbúrila a teda ok, výlet do Číny bol super.
Ale proste mala som pocit, že by knižke prospelo mať tak o 150 strán viac, aby boli postavy hlbšie. Aby mali proste viac povahových čŕt a mohla som s nimi naviazať väčšie puto. (Spojenie, mrk mrk.)
Takto mi prišli mierne ploché a nedokázala som im to uveriť.
SPOILER UKONČENÝ
Každopádne, ak autorka napíše aj pokračovanie, veľmi rada sa do neho pustím, pretože ma zaujímajú príbehy Theodorových súrodencov a vlastne aj našej zradcovskej spolubývajúcej.
Akože pardon, ale to bolo čo na záver za jobovku?
Ja na mieste Kie, tak som nasratá do biela. Na oboch!
Takže áno, potrebujem pokračovanie :)
Na prvotinu autorky výborná práca.
Odpustili by ste Theodorovi tých 10 rokov? Lebo ja si stále nie som istá.
Číst více
Číst více
6.6.2026
Musím říct, že se mi kniha moc líbila a to jsem opravdu nečekala. Trošku jsem se bála, že to bude klasická červená knihovna, ale ne, příběh je skvěle postavený a to spojení s draky je fakt super. Prostě to má šťávu a šmrnc. Kniha je opravdu pěkně napsaná a i jazyk se mi líbil. A navíc... česká autorka.... no, nekupte to. Za mne 4/5.
Musím říct, že se mi kniha moc líbila a to jsem opravdu nečekala. Trošku jsem se bála, že to bude klasická červená knihovna, ale ne, příběh je skvěle postavený a to...
Musím říct, že se mi kniha moc líbila a to jsem opravdu nečekala. Trošku jsem se bála, že to bude klasická červená knihovna, ale ne, příběh je skvěle postavený a to spojení s draky je fakt super. Prostě to má šťávu a šmrnc. Kniha je opravdu pěkně napsaná a i jazyk se mi líbil. A navíc... česká autorka.... no, nekupte to. Za mne 4/5.
Číst více