Hodnocení z největšího nezávislého čtenářského portálu
69%
(13 Hodnocení)
Online knihkupectví Palmknihy vám jako jediný e-shop přináší nezávislé čtenářské recenze a hodnocení oblíbeného portálu Databazeknih.cz
Populární hodnocení
12.4.2026
1
Katka je typická svobodná holka, která tak nějak plynule proplouvá životem, i když by vlastně chtěla úplně něco jiného. Střídavě se schází a rozchází s Leošem, který to hraje na více stran, a ona se v tom motá pořád dokola. Přitom ale touží po lásce, zázemí a rodině. Jenže čím dál víc má pocit, že na to asi nemá úplně štěstí, protože její výběr chlapů… no, stojí za prd. Ještě že má kolem sebe partu...
Katka je typická svobodná holka, která tak nějak plynule proplouvá životem, i když by vlastně chtěla úplně něco jiného. Střídavě se schází a rozchází s Leošem, který...
Katka je typická svobodná holka, která tak nějak plynule proplouvá životem, i když by vlastně chtěla úplně něco jiného. Střídavě se schází a rozchází s Leošem, který to hraje na více stran, a ona se v tom motá pořád dokola. Přitom ale touží po lásce, zázemí a rodině. Jenže čím dál víc má pocit, že na to asi nemá úplně štěstí, protože její výběr chlapů… no, stojí za prd. Ještě že má kolem sebe partu lidí, kteří ji vždycky podrží a nenechají ji spadnout úplně na dno. A pak do toho vstoupí Michal. A člověk si říká – tak teď už? Nebo zase ne?
Děj knihy je spíš klidný, pohodový, takový plynoucí. Nepřichází žádné velké zvraty nebo šokující momenty. Já jsem celou dobu tak nějak čekala, kdy přijde nějaká „rána“, a pořád nic. A víte co? Vůbec mi to nevadilo. Celé je to milé, příjemné, romantické, vtipné a hezky se to čte. Taková oddechovka, u které si odpočinete a necháte se jen unášet příběhem. Ale nebojte, bez překvapení vás autorka nenechá.
Co se týče postav, Katka mě bavila. Není to jen dokonalá hrdinka, má svoje chyby, občas dělá hlouposti, ale právě díky tomu působí reálně. Je trochu ztřeštěná, někdy bych ji nejradši profackovala (v dobrém ), ale zároveň jsem jí fandila. Michal pro mě byl celou dobu takový trochu nečitelný, spíš pozitivní postava, ale držel si určitý odstup. Hodně mě zaujala Katčina parta – takový ten její podpůrný tým. David mi sedl asi nejméně, ale Marika byla skvělá kamarádka do nepohody. A úplně nejlepší byla babička. Ta mě fakt bavila asi nejvíc, taková ta správná, co si nebere servítky a řekne věci na rovinu a s grácií.
Styl autorky mě mile překvapil. Kniha se čte dobře, odsýpá, není tam nic, kde by se člověk vyloženě zasekával. Místy jsem se smála, místy jsem byla napnutá, co bude dál, a občas jsem z Katky úplně cítila tu její zamilovanost. Takové to, kdy víte, že to možná nedopadne ideálně, ale stejně do toho jdete.
Celkově můžu říct, že kniha byla moc fajn a bavila mě. Pokud máte chuť na něco nenáročného, romantického a příjemného, tohle je přesně ono. Doufám, že autorka s psaním nekončí, ráda bych si od ní přečetla ještě něco dalšího. Doporučuju.
Číst více
Číst více
23.4.2026
1
Takova klidna oddechovka.