Hodnocení z největšího nezávislého čtenářského portálu
75%
(39 Hodnocení)
Online knihkupectví Palmknihy vám jako jediný e-shop přináší nezávislé čtenářské recenze a hodnocení oblíbeného portálu Databazeknih.cz
Populární hodnocení
27.5.2025
2
Kyber thriller z pera českého autora neznám a tak bylo jasné, že se do toho pustím s nadšením. To nadšení mi vydrželo celou dobu, i když jsem tomu světu tak z půlky vůbec nerozuměla. Svět je vykreslený naprosto přesvědčivě, úplně vidíte tu zkázu, příroda zničená, jídlo vyráběno uměle, všude špína, smog. A to i ten světelný, všude blikání, reklamy. Hlavně reklamy na štěstí díky virtuální realitě, v...
Kyber thriller z pera českého autora neznám a tak bylo jasné, že se do toho pustím s nadšením. To nadšení mi vydrželo celou dobu, i když jsem tomu světu tak z půlky...
Kyber thriller z pera českého autora neznám a tak bylo jasné, že se do toho pustím s nadšením. To nadšení mi vydrželo celou dobu, i když jsem tomu světu tak z půlky vůbec nerozuměla. Svět je vykreslený naprosto přesvědčivě, úplně vidíte tu zkázu, příroda zničená, jídlo vyráběno uměle, všude špína, smog. A to i ten světelný, všude blikání, reklamy. Hlavně reklamy na štěstí díky virtuální realitě, v tomto případě se jmenuje Síť. Lidi jsou buď hackeři nebo konzumenti technologií, ale všichni do jednoho fetují nebo chlastají, případně oboje. A úplně nejvíc ze všech smaží Pat, hlavní postava jedné dějové linky. A taky postava, která mi nejvíc lezla na nervy. Chová se jako kráva, fetuje jako Christiane F. a přesto jí všichni pomáhají a obdivují. No nic. Postav je tam dost, takže si každý najde tu svou neoblíbenou. Zápletka sama není složitá, stačí říct "korporace". Děj má spád i napětí a samozřejmě i klidná místa, abychom vydechli a zpracovali, co jsme dosud učetli. Přece jen nemáme na rozdíl od postav, žádné pomocné implantáty. Jediné další mínus, kromě všudypřítomného fetu, je ten konec. To jako fakt? Všichni jsme happy?
Číst více
Číst více
19.2.2026
2
Na další kyberpunkovku jsem se dlouho těšil, je jich totiž v české literatuře podstatně méně nežli klasického sci-fi nebo fantasy.
Hned ze startu bych rád autora vychválil do nebe, protože v mnoha ohledech oproti jiným autorům popsal svět kyberpunku podle toho, co by podle mne v tomto žánru být mělo. Styl oblékání, augmentace, korporace, perverze a morální zkaženost. V tomto by se mnozí od pana...
Na další kyberpunkovku jsem se dlouho těšil, je jich totiž v české literatuře podstatně méně nežli klasického sci-fi nebo fantasy.
Hned ze startu bych rád autora...
Na další kyberpunkovku jsem se dlouho těšil, je jich totiž v české literatuře podstatně méně nežli klasického sci-fi nebo fantasy.
Hned ze startu bych rád autora vychválil do nebe, protože v mnoha ohledech oproti jiným autorům popsal svět kyberpunku podle toho, co by podle mne v tomto žánru být mělo. Styl oblékání, augmentace, korporace, perverze a morální zkaženost. V tomto by se mnozí od pana Kubáta mohli učit.
Obálka? Skvělé představení díla, moc pěkná práce!
Ty scény odkazující / vypůjčené na / z Life is Strange nebo jiné hry a filmy... jako ok, proč ne.
Co už ale žánr obešlo obloukem je zakončení, tedy... mnohými zmíněný epilog. Nebudu spoilerovat, epilog není špatný, to vůbec ne, jen.... je to jediná věc, která s kyberpunkem jako žánrem nekoresponduje. Uvidíte sami.
Občas jsou dialogy poskládány tak, že jsem něco četl nadvakrát, abych si poskládal kontext. Jsou zde tři hlavní postavy. Pokud bych si měl vybrat, tak Deskar je asi nejbarvitější postava a dobře napsaná, Ronnie má zajímavou vývojovou linku a Pat... je Pat, na ní je nejzajímavější její okolí :D .
Za mne pokud chcete číst kyberpunk, mohu doporučit. Občas je děj utahanější, ale kniha má pasáže u kterých si řeknete "sakra musím vědět kam se děj pohne", ale není jich toliko. Pěkná práce s tématem ze strany autora!
Číst více
Číst více