Mrtví se přicházejí někdy rozloučit

Robert Poch

97 Kč

Kategorie: Horory
Počet stran: 128
Nakladatel: Tribun EU
Rok vydání: 2012
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Povídkový soubor Mrtví se přicházejí někdy rozloučit je výběr Pochových povídek z let 2002 až 2007. Hororové příběhy nás nechávají zabřednout do mystického neznáma, které se rozprostírá kolem nás a o kterém mnozí nevíme. Poch před námi otevírá světy plné podivných, vědecky dosud neověřených záhad. Klade otázky; za neviditelnou oponou reality, co se tam děje? Proč z neviditelných míst přicházejí? A proč někteří mohou vnímat a vidět a komunikovat s neznámem? Poch nás ujišťuje, že ale také existují lidé, kteří tuto schopnost nejen že mají, ale jsou navíc obdařeni zvláštními schopnostmi, jako v povídce Metamorphosis, kdy hlavní hrdinka získává skutečně zvláštní a unikátní schopnost. Poch naznačuje, že nemusí to být pouze bytosti tam z venku, které nám pomáhají, ale můžeme to být i my. V povídce Cesta starého mládence je hlavním hrdinou mladý inženýr programátor, který pomáhá řešit dávnou vraždu. V příběhu nazvaném Neviditelná láska autor naznačuje, že když někdo opravdu chce tak může s milovanou bytostí skutečně zůstat až na věky. V jiné povídce podivínský sběratel je majitelem mnoha vzácných kamenů, ale jakým způsobem se jeho sbírka rozrůstá, to se čtenář dozví v příběhu nazvaném Hrůzný Věštec.
V knížce čtenář nalezne devatenáct příběhů, devatenáct různých lidských osudů a devatenáct záhadných událostí. Nelze je vnímat lidskýma očima a určitě nahmatat smysly, které známe.
Po přečtení této knížky budete na vážkách, byla to halucinace nebo realita? Je to výmysl anebo se příběhy skutečně staly?


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Bobin

03. 09. 2013

Ačkoliv mám takový nejistý pocit, že povídku Hrůzný Věštec jsem již někde četl. Anebo ne? http://tinyurl.com/povidka

Ruven

01. 10. 2013

Napínavé, ale vůbec ne krvavé nebo plné sexu a násilí. Doporučuji i pro náročného čtenáře!

Ruven

01. 10. 2013

http://cs.wikipedia.org/wiki/Robert_Poch

Bobin

06. 10. 2013

http://www.exotopedia.org/wiki/Robert_Poch

Ruven

13. 10. 2013

Kniha horrorových povídek Mrtví se přicházejí někdy rozloučit, patří k tomu nejlepšímu, co v hororové povídce v Česku zatím vyšlo. Robert Poch, aniž by využíval explicitní násilí či naturalistické sexuální scény, zcela civilním a naoko všedním způsobem, nás uvádí do světa, kde vládne čiré krystalické zlo, které má naše osudy plně ve své moci. Povídky jako Metamorphosis, Neviditelné zlo, Marcel, Neviditelná láska, Mezi druhou a třetí hodinou jsou prostě jedním slovem vynikající. Ale vůbec celá kniha povídek má nečekaně vysokou literární, ale i „horrorovou“ úroveň. Knihu všem vřele doporučuji. Chcete-li se opravdu při čtení bát, potom neváhejte a Pochovu knihu si kupte. A nedejte na řeči, že je český horror mrtvý, po přečtení této knihy jsem moc ráda, že tu je český (šumperský) autor, díky kterému mohu říci: český horror žije!

Bobin

14. 10. 2013

doporučují čtyři z pěti Pochů!

Ruven

14. 10. 2013

Kniha je dobře napsaná, mám jí ve čtečce

Bobin

16. 10. 2013

Kniha je dobře opsaná, mám jí na záchodě.