Anna Klevská

Alison Weirová

229 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické romány
  Počet stran: 464
  Nakladatel: BB Art
  Série: Šest tudorovských královen
  Díl: 4.
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Ovdovělý Jindřich VIII. se hodlá znovu oženit. Z politických důvodů padla volba na německou princeznu Annu Klevskou, jejíž portrét králi učaroval. Anna však neoplývá žádnou ze ctností, jež Jindřich na ženách obdivuje. Ví, že není žádná kráska, a modlí se, aby se mu zalíbila. Uprostřed zimy připlouvá do Anglie a nedočkavý král jí spěchá v ústrety. Jejich první setkání je však katastrofa. Jindřich je hluboce zklamaný. Snaží se „vyvléct z chomoutu“, jak sám říká, ale smlouvy jsou smlouvy. Přichází Annina svatební noc a ona trne strachy. Pokud krále nepotěší, jak to celé skončí? Rozvodem? Popravou? Jindřich dovede být krutý. Celý dvůr si o ní myslí, že je naivní a hloupá, ale ona ví, co se odehrává za jejími zády. A má tajemství. Existuje snad něco, co má zůstat skryto? Tuto duchaplnou a okouzlující dámu si časem zamilovali všichni, kdo ji znali, a Jindřich VIII., který ji zapudil, se nakonec stal jejím nejlepším přítelem. Tím však její příběh neskončil.

   

   

  Uznávaná autorka a historička Alison Weirová pokračuje ve své sérii o šesti ženách Jindřicha VIII. poutavým líčením životního příběhu německé princezny Anny Klevské, jejíž portrét králi učaroval.

  Svou detailní znalost historie dává do služeb fikce a vykresluje obrazy dramat a intrik, jež se odehrály u nejslavnějšího dvora v anglických dějinách.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

kateřina miklíková

16. 01. 2020

S knihami Alison Weirové nelze šlápnout vedle. Umí popsat události čtivou formou a i když občas něco musí domyslet, dělá to citlivě. Na knihách se mi líbí jejich lehkost a přitom věrnost - je všeobecně známo, že autorka důkladně pátrá v archivech, aby dobu i osobnost vykreslila co nejvěrněji. Anna Klevská jí vyšla jako zajímavá osobnost a i když tenhle díl byl oproti ostatním klidnější a její život nejspíš o něco pohodovější, rozhodně stálo za to si o ní přečíst.


Doporučujeme