e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Trůn Caesarů: Ocel a krev

Harry Sidebottom

169 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické romány
  Počet stran: 411
  Nakladatel: BB Art
  Série: Trůn Caesarů
  Díl: 2.
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  PŘED HRADBAMI KARTÁGA SE SCHYLUJE K NELÍTOSTNÉ BITVĚ

  OCEL A KREV je druhou knihou monumentální třídílné řady Trůn Caesarů, odehrávající se ve starověkém Římě ve třetím století našeho letopočtu, v dramatickém období převratů, spiknutí, vražd a občanských válek.

  Uchazeči o císařský trůn se střetnou v nelítostném boji plném zrady, kdy ani vítěz nemá nic jisté.

  Druhý díl trilogie anglického historika Harryho Sidebottoma nás vrací zpět do období krize římského císařství. V jediném roce vznese svůj nárok na trůn hned šest uchazečů a vláda toho prvního se právě chýlí ke konci. Píše se rok 238 n. l. a v Římě je zavražděn prefekt císaře Maximina, císař sám je prohlášen za mrtvého a vlády se s podporou senátu ujímají Gordianus Starší a Gordianus Mladší. Senát doufá, že oba příslušníci starobylého rodu vrátí zemi klid a zbaví ji hrozby občanské války.

  Zpráva o zradě se rychle donese Maximinovi a ten jedná tvrdě a nemilosrdně, tak, jak je za celý svůj vojenský život zvyklý. Na prašných pláních před hradbami Kartága se schyluje k nelítostné bitvě, kde ocel a krev rozhodnou o dalším osudu impéria.

  Harry Sidebottom je profesorem antické historie na Merton College v Oxfordu a přednáší i na univerzitě ve Warwicku. Přispívá též do mnoha historických časopisů včetně Classical Review, Journal of Roman StudiesWar and Society in The Roman World.

  Zabývá se zejména řeckou kulturou v období Říše římské. Zajímá se též o antické válečné umění. V obou těchto oblastech je považován za mezinárodně uznávaného odborníka.

  Od roku 2006 pracuje na sérii historických románů Římský válečník, v nichž jako hlavní hrdina vystupuje anglosaský šlechtic a důstojník římské armády Balista. Děj série autor zařadil do období nazývaného „velkou krizí třetího století“, kdy se Římská říše dostala do těžkých vojenských i hospodářských problémů. Prvních šest dílů již vyšlo česky pod názvy Požár na východě, Král králů, Lev pouště, Kaspická brána, Vlci severuJantarová stezka.

  Autor ve volném čase rád cestuje, sportuje a je vášnivým fanouškem kriketu, ragby a v poslední době též tenisu.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme