e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Vějíř s kosatci

Joh Laura Rowlandová

297 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické krimi
  Počet stran: 356
  Nakladatel: Metafora
  Série: Sano Ičiró
  Díl: 18.
  Rok vydání: 2016
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  Sano Ičiró stojí před nejnebezpečnějším případem své kariéry. Kdo se pokusil zavraždit šóguna?
  Jsme v Japonsku, píše se rok 1709.

  Šógun je starý a nemocný. Sano Ičiró, kdysi druhý muž ve státě, je dvorskými intrikami zbaven vysokého úřadu a degradován na obyčejného policistu městské hlídky. A nejen to. Také jeho manželství je v troskách. Nevyzná se už ani ve své ženě Reiko, natož v tom, proč jeho dlouholetý sok Janagisawa uzavřel nepochopitelné spojenectví se šógunovým synovcem a následníkem Ienobuem, kterého by měl naopak nenávidět.

  Co za tím vězí?
  A pak dojde k neuvěřitelnému zločinu. Někdo pokusí zavraždit šóguna. Ve spánku, v jeho vlastní ložnici. A také zbraň je naprosto neobvyklá. Útočník mu zasadí několik bodných ran vějířem s ostrými kovovými hroty. Sano se opět ocitá v centru dění. Před sebou má nejdůležitější a nejnebezpečnější případ, jaký kdy musel vyšetřit. Znelíbí-li se šógunovu nástupci, který ho vůbec nemá v lásce, bude odsouzen k smrti i s celou rodinou.

  Na Sanově pomoci je přitom závislá i rodina jeho hlavního dvořana a přítele Hiraty, který ji opustil, když se stal hříčkou temných sil, rozpoutaných jistou tajnou společností. Propadá jim čím dál víc… A ani děti Sanovi a Reiko nic neulehčí, hlavně proto, že už přestávají být dětmi.
   
  Sano se nečekaně ocitá v centru vzpoury, uprostřed občanské války, jež ohrožuje celé Japonsko.
  Z nepřátel se stávají spojenci a všechno spěje k ohromujícímu rozuzlení.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme