• -40%

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Labyrintem smrti

Ariana Franklinová

149 89 Kč

Akce končí za 00:00:00

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické krimi
  Počet stran: 368
  Nakladatel: Jota
  Série: Dobrodružství lékařky Adélie
  Díl: 2.
  Rok vydání: 2010
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Vykladačka smrti se stala bestselerem, a tak neudivuje, že se na pultech knihkupectví objevuje další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií. Dokázala rozřešit hrůzný případ vraždění dětí, a tak jí král Jindřich II. zabránil vrátit se zpět na Sicílii, neboť si chce ponechat mimořádně schopnou vyšetřovatelku ve svých službách. A tak Adélie znovu dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř...


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Kateřina

26. 05. 2013

První díl zpravidla nasadí laťku, které se druhý snaží - často marně - dostát. Inu, zde se dílo vydařilo. Čtenář nedostane víc ani míň, než by mohl po jedničce očekávat. Nutně chybí prvek překvapení, vždyť kulisy a osoby jsou známy, ale bohatě to vyváží příjemnější zápletka (lepší intriky mocných než mrtvé děti) a klaustrofobní prostory zapadané sněhem... Lehce pohádkový šmrnc a k výtce snad jen to, že stačilo méně prostoru úvahám o postavení žen - v této podobě už jsou příliš pasé. Před knihou nijak nevaruji, za jeden či dva příjemné večery stojí.

Iveta

02. 10. 2013

Druhý diel bol rovnako dobrý ako prvý. Zápletka bola ešte pútavejšia ako v jednotke. Rozhodne sa to výborne čítalo, určite siahnem aj po ďalšom zväzku.


Doporučujeme