Páté roční období

N.K. Jemisinová

219 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 432
  Nakladatel: Host
  Série: Zlomená země
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Nejúspěšnější fantasy série v historii — vítěz ceny Hugo třikrát v řadě.

  Takhle vypadá konec světa. Už zase.

  Během jediného týdne se stanou tři strašné věci. Essun, která se skrývá v jednom tichém městečku jako obyčejná učitelka, přijde domů a zjistí, že manžel surově zavraždil jejich syna a unesl dceru. Mocné Sanzedské císařství, jež bylo po tisíc let nositelem pokroku a základem civilizace, se zhroutí, protože jistý šílenec pomstychtivě zničí jeho největší město. A co je nejhorší, v srdci jediného světového kontinentu se začne rozevírat velká rudá trhlina, která chrlí tolik popela, že zakryje oblohu na celé roky. Nebo staletí.

  Toto je ale Tišina, svět, kde boj o život není zdaleka ničím novým a kde větší strach než dlouhá chladná noc budí orogénové – ti,kdo ovládají sílu zem jako zbraň. Essun si uvědomí, kým je, a rozhodne se získat dceru zpátky. Je jí jedno, že se svět kolem ní rozpadá. Bude-li to nutné, klidně ho sama zničí, jen aby dosáhla svého.

   

  Páté roční období je silný epický román o objevování, bolesti a žalu, zasazený do krajiny mnohokrát rozbitého světa, a s postavami, které jsou samy velmi zničené a plné rozporů. Tento román od svých čtenářů něco vyžaduje, ale pak je za to bohatě odmění; je to jedna z oněch knih, které se po hlubším promyšlení a opětovném přečtení stávají ještě působivějšími. - SFFWorld Intenzivní, vzrušující román, ve kterém jde každý den o přežití a který se odehrává ve fascinujícím, originálním a nebezpečném světě plném tajemství.

   

   

  Nemůžu se dočkat pokračování! - Martha Wellsová, spisovatelka

  Ambiciózní kniha. Tvorba N. K. Jemisinové je součástí pomalé, ale zásadní změny ve sci-fi a fantasy. - The Guardian

   

  N. K. Jemisinová (nar. 1972) vystudovala psychologii a výchovné poradenství. Žije v New Yorku, kromě psaní se věnuje svému blogu a společenskému aktivismu. Za svůj debut Sto tisíc království (2010, česky Argo 2013) byla nominována na cenu Nebula. Její román Páté roční období (2015), který je prvním dílem trilogie Zlomená země, získal cenu Hugo za nejlepší fantasy román; stejného ocenění se dočkaly i další dvě části série Brána z obelisků (2016) a Kamenné nebe (2017), které také připravujeme k českému vydání.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Václav Pospíšil

08. 10. 2019

Výborné, originální.


Doporučujeme