Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech…

 

Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku.

Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města.

-----

Originální nový hlas v české fantastice. Vyzrálý debut, který se žene kupředu s jistotou budoucí klasiky.

 

Pavel Bareš (nar. 1994) žije dostatečně blízko Praze, aby se mohl považovat za Pražáka, ale zároveň dostatečně daleko, aby po něm v příměstských autobusech chtěli kupon na první pásmo. Ve dne je studentem FSV UK, v noci frontmanem rockové kapely J!Scream, zapáleným hráčem videoher a čtenářem komiksů, cestovatelem, jachtařem, oddaným hnědokabátníkem a zlomyslným Pánem jeskyní. Zpívá, protože některých slov je škoda bez melodie, a píše, protože i kdyby snad někdy chtěl přestat, stejně by nemohl. Projekt Kronos je jeho literárním debutem.

Kategorie: Fantasy, sci-fi
Počet stran: 568
Nakladatel: Host
Série: Projekt Kronos
Díl: 1.
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 978-80-757-7055-4
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

E-knihy snadno a bez čekání
Jak číst e-knihy

E-knihy lze číst na čtečkách, běžných smartphonech, tabletech i počítačích. Více info v našem průvodci světem e-knih.

Na čem číst e-knihy

E-knihy nabízíme ve formátech epub, mobi a pdf. E‑knihy lze číst na většině běžných multimediálních zařízeních, kde je instalovaná software čtečka, či aplikace podporující zmíněné formáty. Zdali je e-kniha ve všech formátech záleží výhradně na nakladateli.

E-knihy lze číst na
 • smartphonech Android nebo iOS
 • tabletech
 • stolních počítačích
 • speciálních čtečkách e-knih (Pocket Book, Kindle, atd.)
Stažení e-knihy do vašeho zařízení
 • systém vás během nákupu vyzve k založení účtu a automaticky vytvoří vaši knihovničku
 • jakmile dokončíte nákup a proběhne platba, e‑kniha se objeví ve vaší knihovničce
 • v knihovničce kliknete na formát, který požadujete stáhnout a e‑kniha se stáhne do vašeho zařízení
 • z knihovničky můžete rovněž e-knihy zasílat rovnou do vaší čtečky. Proces odeslání naleznete v naší nápovědě
Co je to knihovnička
 • knihovnička je užitečný nástroj ke stahování, vyhledávání a organizaci e-knih i audioknih
 • knihovničku získáte zdarma při registraci
 • najdete ji po přihlášení v pravém horním rohu
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednáve nad 799 Kč ZDARMA

Knihy ze stejné série

Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

86%
404 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 86%

Čtenářská recenze
25.06.2019

Wow. Je to skvělý. Celková promyšlenost, jak tam nic není náhodou. Nevadil mi ani ten přehršel postav, každá měla svou důležitou roli. Co mi ale opravdu neskutečně vadilo, tak chaos v časech. Ztrácela jsem se v tom, co se děje v přítomnosti a co už se stalo. Nevím, jestli to bylo kvůli tomuhle, ale několikrát se mi to vážně nechtělo číst. Zbývalo mi pár stránek do konce a jakmile jsem se začetla, šlo to, ale nebylo to tak, že by mě to vyloženě vábilo, ať to jdu číst.

Čtenářská recenze
23.07.2019

Velmi příjemné překvapení z tuzemské sci-fi scény. Bareš vymyslel parádní sociálně rozervaný budoucí postapo svět a obsadil ho zajímavými postavami. Věk těch hlavních sice naznačuje, že by se kniha mohla řadit do žánru young adult, ale vůbec to nevadí, dá se to číst i jako běžná a po čertech kvalitní scifárna. Je zde sice nezbytná akce, bez které se současná fantastika asi neobejde, ale kromě toho je tu řada pěkně popsaných úvah hlavních hrdinů, které mají hlavu a patu. Podtrhnout musím i pěkné výtvarné zpracování knihy, kdy každá kapitola má vlastní ilustrované záhlaví, za nímž následuje obrázek úryvku z novin, deníku či dopisu - to vše je pěkně převedeno i do e-knihy. 80%

Čtenářská recenze
27.07.2019

Jakože cože? Tahle knížka je hodně dlouhý a hodně promakaný komiks bez obrázků. Po prologu si asi budete říkat ,, sakra co to je?,, ale jakmile se dostanete k první kapitole, jste ztraceni. Vtáhne Vás, krutý a ,,hnusný,, svět. kde je lidskost skoro sprostým slovem a lidský život má jen pramalou cenu. Ale jak už to tak bývá i v tomhle skrz na skrz prohnilém světě se najdou vyjímky a lidé tak dobří až to může působit směsně. Může se zdát, že v příběhu je hrozně moc postav a odboček, střídání časů může někdy způsobit, že se trochu ztratíte ( ja měl chuť si založit sešit s nějakou myšlenkovou mapou abych se neztrácel) ale všechno má svůj důvod a když se s knížkou sžijete, ztrácet se skoro přestanete. Autor skvěle zvládnul psychologii postav a perfektně vystihuje jejich šílenost a zoufalství. Občas se může zdát příběh až příliš krutý, ale v celkovém obrazu Vás to vtáhne do nálady a rozpoložení celého města. Budete se cítit frustrovaní, že nemůžete zasáhnout a pomoct hlavním hrdinům, že se nemužete postavit a střelit některého ze záporáků rovnou mezi oči. Prostě Vás to vtáhne. A taky mějte oči i mysl otevřenou. V příběhu se nachází spousty narážek na nejrůznější drobnosti. Ať už jsou to jména postav (Frank N. Stein) nebo název zmíněné kapely či historické události. Závěrem bych se nejdřív zeptal autora (kdyby tohle náhodou četl :D ) Jak je možné, že v Downtownu, není žádná nemocnice, ale blazinec tam je ? :) A taky jestli ví, že rodné číslo (složka Davida Foxe) v Americe nemají. Všichni zmiňují, že je to autorova prvotina. Já myslím, že na tom nezáleží, že kniha, kterou už někdo vydal by prostě měla mít určitou kvalitu, ať už je první nebo desátá. A Projekt Kronos je prostě super kvalitní knížka. Takže za mě rozhodně doporučuji přečíst a volám třikrát sláva světové úrovni psaní Pavla Bareše. Nemůžu jinak než 5⭐ z 5 a už abych měl 2. díl Kronovy děti, který vychází 8.5.2019

Doporučujeme

Nově také tištěné knihy

Online knihkupectví Palmknihy vám nyní nabízí také tištěné knihy. Vaše oblíbené tištěné tituly obvykle expedujeme do 24 hodin.

Doručení ZDARMA při nákupu nad 799 Kč
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!