Literární spolek Laury Sněžné

Pasi Ilmari Jääskeläinen

149 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 320
  Nakladatel: Paseka
  Rok vydání: 2015
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Představte si, že se David Lynch rozhodne točit ve Finsku. A představte si Dostojevského Zločin a trest, v němž Soňa Marmeladová zastřelí Raskolnikova. Zní to absurdně? Román, který vám dokáže, že i Skandinávie má svůj magický realismus, zavádí čtenáře do městečka Zaječín, kde se dějí divné věci nejen s lidmi, ale i s knihami.

  Všechno začíná, když se mladá učitelka literatury Ella Milanová vrátí do svého rodiště a objeví zvláštní "zmutovaný" knižní svazek. V touze poznat, proč se v knihách přeskupují nejen písmena, ale i události, vydá se do místní knihovny… a narazí na uzavřené společenství literátů, založené oslavovanou Laurou Sněžnou, na pravidla podivné Hry a také na nadpřirozené úkazy. Podaří se jí odhalit, co se ve skutečnosti stalo s desátým členem spolku, a rozplést pavučinu fikce, která jako sníh halí všechno dění v městečku Zaječín? 

  O autorovi
  Pasi Ilmari Jääskeläinen (* 1966) je považován za jedno z nejlépe střežených finských literárních tajemství. Jako romanopisec a autor povídek proslul zejména v oblasti sci-fi a fantasy a vyhrál řadu žánrových ocenění (cena Kuvastaja, udělovaná Finskou tolkienovskou společností, cena Atorax).

  „Setkání Twin Peaks a bratří Grimmů."
  Telegraph 

  „Připomíná raného Murakamiho.“
  Financial Times 

  „Absurdní, ale uvěřitelné, pochmurné, ale zábavné, krásné, ale znepokojující.“
  Independent


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme