Klobouky z Agarveny 1

Markéta Prášková

169 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Beletrie pro děti
  Počet stran: 184
  Nakladatel: Bambook
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  První část tetralogie Klobouky z Agarveny nás zavádí do fiktivní české vesničky Jižní Kříže, kde tráví u babičky a dědy prázdniny čtrnáctiletý Adam Hradecký a jeho třináctiletá sestřenice Eva Barborková. Brzy po příjezdu do starého domu pojmou Adam s Evkou podezření, že dospělí - babička, dědeček, dědečkova sestra Anna a starý pomocník Filip - se před nimi snaží něco podstatného zamlčet. Něco, co se týká jejich rodiny. Adamovo a zvlášť Evčino odhodlání přijít záhadě na kloub zavádí oba hrdiny na rozlehlou zaprášenou půdu, kde se snaží odhalit totožnost předků. Za pomoci podivných barevných klobouků se dostanou do roku 1893, kdy je pánem domu jejich prapředek Vilém Hradecký. Ten se snaží najít starý rodinný poklad a zároveň vypátrat, kdo zabil jeho strýce. Adam s Evkou mu pomohou najít chybějící část mapy, která je dovede k pokladu a kde naleznou i deník s dosud skrytými okolnostmi smrti Vilémova strýce. Adam s Evkou o sto let později vyzvedávají ze země skrytý pokla
  d, jenž jim Vilém ve své době věnoval, aby tak pomohl zachránit svůj na konci 20. století chátrající a rozpadající se dům.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Dušana Wittichová

21. 06. 2018

Celou sérii jsem dala synovi k Vánocům. Nejdřív brblal co jsem mu to dala a když začal číst první díl - mami přečti si to, ono je to dobrý. Pak jsme se od knih nemohli odtrhnout. Doporučuji.


Doporučujeme