Poslední dny Jana Palacha

Zdenka Kmuníčková

49 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Biografie, osobnosti
  Počet stran: 99
  Nakladatel: Epocha
  Rok vydání: 2009
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Netradiční formou představené poslední dny Jana Palacha umožní čtenáři nahlédnout pod slupku událostí, jež započaly 16. 1. 1969 ve chvíli, kdy se pod pražským Národním muzeem rozhořela živá pochodeň odporu proti okupaci a vládnoucímu režimu.

  Klíčovou částí knihy je doslovný přepis rozhovoru autorky s umírajícím Janem Palachem, při kterém vyšla najevo nejen racionální podstata jeho činu, ale též síla mimořádného ducha Jana Palacha. Zaznamenaný rozhovor je nezpochybnitelným dokladem skutečné motivace jeho činu, jeho duševního zdraví a důkaznou zprávou o jeho výjimečné osobnosti.

  Zajímavý je také osud pásku s rozhovorem Jana Palacha, jehož klopotné cesty jsou popsány v poslední části knihy.

   

   

  MUDr. Zdenka Kmuníčková

  Narodila se v Brně (1933). Vystudovala FVLKU v Praze a zvolila si obor psychiatrie. Pracovala dva roky v Psychiatrické léčebně v Kosmonosích, v letech 1968–1991 pracovala na Psychiatrické klinice v Praze. Od r. 1993 má soukromou poradnu pro duševní obtíže. Po roce 1989 vystudovala u prof. Stanislava Grofa metodu Holotropního dýchání. Se svou pracovní skupinou organizuje intenzivní víkendy, kde tuto metodu aplikuje na skupinách zájemců.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme