Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Ztracené děti

Linda Castillo

229 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světové krimi
  Počet stran: 320
  Nakladatel: Moba
  Série: Případy Kate Burkholderové
  Díl: 4.
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Kate Burkholderová, policejní náčelnice v ohijském městečku Painters Mill, pomáhá kriminalistům při hledání zmizelých amišských děvčat. Jenže scházejí jakékoliv indicie, starosvětská komunita Amišů je skoupá na informace a situace se ještě zhorší, když je jedna z pohřešovaných nalezena mrtvá. Navíc přichází i citelná rána pro Kate – další nezvěstnou osobou je člověk, který jí byl velmi blízký, a ona najednou ztrácí schopnost držet si od případu odstup. A pak, pak narazí na stopu na tom nejnepravděpodobnějším místě.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Marie Valášková

14. 07. 2019

V dalším příběhu s náčelnicí Kate se opět podíváme do amišského prostředí. Amišové žijí v oddělených komunitách, dodržují "ordnung". Nosí jen doma šité oděvy, nemají elektrřinu, telefony....V komunitě si pomáhají, ale má to své i stinné stránky, vzhledem k přísným pravidlům mají omezené kontakty s dalšími lidmi z okolí. Děti, které se pak rodí jsou velmi často postižené mentálně nebo fyzicky. "Když jí bylo sedm let, zeptala se mamm na smrt. Matka jí řekla, že když lidé zemřou, odcházejí žít s Bohem. Odpověď Beccu nesmírně potěšila. VZhledem k tomu, co věděla o svém osudu, jí to vědomí poskytlo velikou útěchu. Od onoho dne už se nikdy nebála blízkosti ani nevyhnutelnosti vlastní smrti." Některé děti začnou v době dospívání rebelovat. Mají rumspringu (to je čas, kdy mohou beztrestně užívat života - pít alkohol, kouřit, poslouchat hudbu). Většina mladých se po této době volnosti vrátí, je pokřtěna, ožení se, vdají - vedou normální život amišů. Asi 20% se ale nechce podřídit, jsou vyloučeni ze společnosti amišů a odcházejí. Touto životní etapou si prošla i Kate, stále ještě mluví jejich jazykem, lituje, že se nestýká se svými sourozenci. A tento nový příběh vypráví o rebelující amišské mládeži. Chování této omladiny se ale všem nelíbí. A ti nespokojení rebelové se začnou ztrácet. Kate ale nejvíc zasáhnebzmizení její vzdálené příbuzné. Sadie je mladá dívka, která má veliké výtvarné nadání. V amišské komunitě je ale něco takového zakázáno a tak Sadie uvažuje o tom, že uteče a bude studovat nějakou vysokou školu se zaměřením na design. Ale Sadie také zmizí, odešla sama nebo byla unesená? Kate se účastní vyšetřování i když se jí celá záležitost osobně týká. Velikou oporou je jí i Tomasetti, jejich vztah se víc utužuje. Kate si uvědomuje, že vztah začíná být vážný, ale sama se toho trochu děsí. Myslí si, že ještě není na takovou životní změnu připravená. Líbila se mi postava Sadie - ne pro její rebelantství, le pro talent. Nechápu, jak může někdo v zájmu Boha někomu bránit rozvíjet talent, který přišel také od Boha. Bylo mi moc líto, že Sadie není nakonec umožněno rozvíjet svůj talent. KOlik takových talentů, pozoruhodných nápadů, smělých činů tak upadne v zapomnění. Mám ráda příběhy paní Castillo - přitahuje m+ amišská kultura, ale rozvíjející se vztah s Tomasettim.

Kateřina Dušáková

27. 08. 2017

Mé čtvrté setkání s Lindou Castillo a jejími postavami. Pomalu se rozjíždějící začátek vynahrazuje spád a překvapení v závěru. Dialogy, detaily, charaktery, napětí. Vše funguje jako v předchozích dílech a nadšení z autorky proto stále přetrvává. Děkuji a snad se setkáme u dalšího dílu. Celá recenze k přečtení na vendi13.blogspot.cz


Doporučujeme