e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Zločin na stříbrném plátně

Vilém Křížek

199 Kč

SHERLOCK HOLMES MÁ BRILANTNÍ MOZEK. ELIÁŠ SATTLER NAVÍC DOKONALÝ ČICH…

Vrcholí zlatá dvacátá léta a první republika vzkvétá. Málokdo tuší, že za dveřmi je hospodářská krize, lidé se baví v kinech, kabaretech i kavárnách. Barrandovské terasy lákají pražskou smetánku, zejména hvězdy stříbrného plátna. Plánuje se stavba ateliéru světového formátu a kinematografie stojí před novou výzvou…

Závod, kdo natočí první československý zvukový film, je v plném proudu – a když produkci jednoho z nich zdrží problémy, požádá autor předlohy o pomoc soukromého vyšetřovatele Eliáše Sattlera. Záhy však jeden z klíčových aktérů zemře. Šlo o sebevraždu, nebo je mezi filmaři vrah? Sattler zjišťuje, že každý ze zúčastněných měl důvod, aby se dotyčného zbavil. A co prazvláštní vůně, která pronásleduje Sattlerův mimořádně citlivý čich?

Ve světě Lamače, Longena a Slavínského, šeptandy o natáčení přelomového Erotikonu, začínajícího Friče i Buriana, se Eliáš Sattler a jeho přítel Adam Křížek nesmějí nechat oslepit září reflektorů – protože za ní číhá nebezpečí.

Kategorie: Historické krimi
České krimi
Počet stran: 384
Nakladatel: Mystery Press
Série: Eliáš Sattler
Díl: 3.
Rok vydání: 2020
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-758-8239-4
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Chrudimka.cz

24. 02. 2021

Knihu doporučujeme všem milovníkům historických detektivek a všem, kteří se chtějí na okamžik přenést do konce zlatých dvacátých let a nahlédnout do filmařského prostředí. Přesvědčíte se, kam člověka může dovést touha po slávě a penězích. Celou recenzi si můžete přečíst na našem portálu Chrudimka.cz - https://www.chrudimka.cz/smrt-nadruhou.


Doporučujeme