Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Život evropského mandarína

Derk-Jan Eppink

0 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historie, dějiny
  Počet stran: 363
  Nakladatel: eStat.cz
  Rok vydání: 2011
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Pokud se Vám líbí televizní seriál "Jistě pane ministře", tak si nemůžete nechat tuto knihu ujít. Autor podobným způsobem popisuje historky ze života institucí EU.


  V knize najdete například toto:
  "Úkolem úředníka v Evropské komisi je chránit komisaře před okolním světem a někdy před ním samým."

  Derk-Jan Eppink, autor této knihy, je snad největším znalcem všech zákoutí Evropské unie z celé naší frakce ECR. Pracoval léta v kabinetu hned dvou eurokomisařů, dnes je poslancem Evropského parlamentu. V knížkách, které o EU píše, se umí kriticky podívat do detailů soukolí celého evropského stroje, popsat jeho praktické fungování, včetně všech nedostatků. To je nesmírně důležité v době, kdy většina publikací o EU je opačného vyznění – je zatížena pouze teoretickým pohledem, protože vzniká zpravidla u „zeleného stolu“ různých kateder či ústavů evropských studií tam či onde.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Jan

12. 05. 2013

Cena knihy přesně odráží, kolik bych byl za ni ochoten dát. Přirovnání k seriálu "Jistě, pane ministře" mě přesvědčilo vydržet alespoň do pětiny knihy, dál už to nešlo. Nuda, nuda, nuda... Za humor pan (soudruh?) Eppink patrně považuje to, když si jednou nevzal do práce sako a musel na neočekávané jednání a jeho známý mu ho půjčil. Za moment napětí autor považuje patrně totéž. Tato knížka se patrně nebude líbit ani nadšeným eurohujerům, možná by se mohla líbit eurokomisařům, protože EU autor nazývá princeznou. Pokud někdo hledá nudnou knihu o nudném životě nudného úředníka, plnou nudných událostí, kdy někomu zatelefonoval nebo někomu přinesl svůj životopis, tak tato kniha ho jistě nezklame. Ostatní ji asi odloží po pár stránkách.

Jan

08. 02. 2018

Kniha o životě euroúředníka plná "zábavných" historek typu "nechal jsem si doma sako, tak mi ho půjčil kolega z vedlejší kanceláře, ha ha ha". Nejzábavnější dle autora je zřejmě to, že EU nazývá "princeznou". Jestli vám toto jako zábava stačí, je to kniha přesně pro vás.


Doporučujeme