e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

179 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Severské krimi
  Počet stran: 432
  Nakladatel: Host
  Série: Případy oddělení Q
  Díl: 2.
  Rok vydání: 2012
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení Q, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná...

  Jussi Adler-Olsen (nar. 1950) vystudoval politologii a filmovou vědu. Pracoval jako novinář, redaktor a nakladatel. Svou literární kariéru zahájil bestsellerem Alfabethuset (1997), následovaly romány A děkovala bohům(2003) a Washingtonský dekret (2006). Poté se začal věnovat tématům spojeným s jeho rodným Dánskem. Napsal čtyři díly kriminální série o kodaňském oddělení Q: Žena v kleci (2007; česky Host 2011), Zabijáci (2008; česky Host 2012), Vzkaz v láhvi (2009) a Složka č. 64 (2010, české vydání se připravuje na rok 2013). Díky této sérii dosáhl mezinárodního věhlasu. Je příznačné, že když se tento charismatický dánský bestsellerista v osmdesátých letech živil jako vydavatel, publikoval mimo jiné dramatizaci Haškova Švejka. Charakteristickým rysem jeho stylu a jistě i jednou z příčin nesmírného mezinárodního úspěchu jeho knih je smysl pro humor, nadhled a ironie.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Martina

27. 02. 2013

V některých pasážích se člověk i pobaví, nechybí napětí.

Lucie

02. 03. 2013

Druhý případ řeší komisař Morck "columbovským způsobem", kdy Zabijáky známe, ale okolnosti jednotlivých událostí se dovídáme postupně. Některé pasáže jsou hodně nasilnické až brutální, ale kniha má takové napětí, že i přesto, že se vám nechce číst dál, musíte.

Marián Lomencik

26. 04. 2013

Kniha ma v ničom nesklamala a bola ešte o niečo lepšia ako Žena v kleci. Humor a politické reálie Dánska sú skvelou sučasťou oboch kníh.

Lukáš

06. 05. 2014

Po Olsenově detektivní prvotině rapidní propad (ale tak už to v komerčně uspěchaném světě s druhými díly bývá). Na vině by mohla být i flustrace z hospodářské krize (2008), vždyť z několika bohatých učinil autor psychopatické hyeny, hystericky sleduje vlastně veškerou společenskou smetánku. A tak vrazi jsou lékaři (v obou románech dokonce i v paralelních případech oddělení), bankéři (!), ale i módní návrháři. Realitu současného Dánska v knize naleznou snad jen čtenáři Šifry Mistra Leonarda. Příběh je hodně přitažený za vlasy, záhadu v něm nečekejte. Detektivní pátrání je nahrazeno násilím a snahou šokovat. A závěr, ten už snad vůbec musel psát pacient v rámci terapie na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Lupes

Světlana

08. 06. 2014

****


Doporučujeme