149 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Česká a světová literatura
  Počet stran: 212
  Nakladatel: Prostor
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Za vším hledej číslo 19. Nemoc, kterou se během pár měsíců nakazily miliony lidí a která ochromila ekonomiku světa, se jmenuje covid-19. V reakci na ni se 19 spisovatelů rozhodlo pomoci v boji proti jejím dopadům. Každý z nich napsal pro tuto knihu povídku či esej o životě s epidemií za zády. Sbírka je výjimečná nejen velkými jmény autorů, ale i tím, že 19 % z výtěžku prodeje bude věnováno na charitativní účely.

   

  Název knihy je vypůjčen z povídky Lidmily Kábrtové Za oknem, v níž se stará žena paralyzovaná strachem z nákazy uzavírá do absolutní izolace. Autoři ve svých textech vykreslují svět za časů pandemie z nejrůznějších úhlů, někteří se vrací do historie. Zajímavá je také žánrová pestrost – realistický obraz se prolíná s hororem, kriminální povídkou i s poetickou fantasy.

   

  Do knihy bez nároku na honorář přispěli Paul Auster, Bianca Bellová, Zuzana Dostálová, Pavla Horáková, Lidmila Kábrtová, Pavel Kosatík, Antonín Kratochvil, Alena Mornštajnová, Jan Němec, Jiří Padevět, Iva Pekárková, Markéta Pilátová, Martin Sichinger, Mark Slouka, Petr Stančík, Olga Stehlíková, Jan Štif­ter, Miloš Urban a Michal Vrba. Editorem knihy je Aleš Palán.

   

   

   

   

  „Co může dělat spisovatel v čase pan­demie, kdy jsou knihkupectví zavřená a na besedy se čtenáři se nejezdí? Být doma, držet zdravotníkům, pečovatelkám a prodavačkám palce, šít roušky a chodit starším sousedům na nákup. Stačí to ale?“ přemítá v úvodu povídkové sbírky Za oknem její editor, spisovatel Aleš Palán. Přišel s nápadem oslovit 19 autorů, kteří napíšou 19 povídek, vznikne kniha, přičemž 19 % z její prodejní ceny bude směřovat na boj proti nemoci covid-19.

   

  Reakce spisovatelů byla ohromující, okamžitě se ponořili do práce. Její výsledek leží před vámi. Všichni autoři se vzdali odměny a nakladatelství PROSTOR a distribuční síť Kosmas snížily svůj obvyklý rabat.

   

  Milí čtenáři, věříme, že vás projekt zaujme.

   

  Děkujeme vám za podporu, přejeme vám radost z četby a pevné zdraví.

   

  Vaše redakce PROSTORU

   

   

   

   

   

   

   

  Za oknem

  19 spisovatelů proti covid-19

   

  Autor projektu
  a editor Aleš Palán (1965)

   

  Paul Auster (1947)

  Bianca Bellová (1970)

  Zuzana Dostálová (1976)

  Pavla Horáková (1974)

  Lidmila Kábrtová (1971)

  Pavel Kosatík (1962)

  Jiří Kratochvil (1940)

  Alena Mornštajnová (1963)

  Jan Němec (1981)

  Jiří Padevět (1966)

  Iva Pekárková (1963)

  Markéta Pilátová (1973)

  Martin Sichinger (1967)

  Mark Slouka (1958)

  Petr Stančík (1968)

  Olga Stehlíková (1977)

  Jan Štifter (1984)

  Miloš Urban (1967)

  Michal Vrba (1976)


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme