e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Vzpomínka na Zemi

Liou Cch'-sin

249 Kč

  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 751
  Nakladatel: Host
  Série: Vzpomínka na Zemi
  Díl: 3.
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Velkolepé finále nejoceňovanější sci-fi série současnosti.  

  Půl století po Bitvě soudného dne mezi lidmi a Trisolarany stále trvá napjaté přiměří, jehož zárukou je fundamentální princip temného lesa. Země díky trisolaranským technologiím zažívá dosud nevídanou éru prosperity. Lidská věda postupuje mílovými kroky kupředu a Trisolarané zase přejímají pozemskou kulturu. Zdá se, že obě civilizace budou záhy schopny rovnoprávně koexistovat v míru bez strašlivé hrozby vzájemného zničení. Lidstvo ve zlatém věku má však sklon k samolibosti.

  V nové éře se z hibernace probouzí Ccheng Sin, letecká inženýrka z jednadvacátého století. Přináší s sebou informace o dávno zapomenutém projektu z počátku trisolaranské krize a sama její existence může narušit křehkou rovnováhu mezi oběma světy. Dosáhne lidstvo ke hvězdám, nebo zahyne už v kolébce? 

  -----

  Pokud jste si mysleli, že Problém tří těles a Temný les jsou obsáhlé a mají široký záběr, pak to není nic proti Vzpomínce na Zemi. Ta je svědectvím o tom, kam až autora jeho nekonečná fantazie zavedla: daleko za hranice jeho země a navždy do kánonu sci-fi. 
  - NPR.org

  Průlomová kniha. […] Unikátní směs vědeckých a filozofických spekulací, politiky a historie, konspirační teorie a kosmologie. 
  - George R. R. Martin

  Divoce nápadité, opravdu podnětné.
  - Barack Obama


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Vladislav

12. 05. 2019

Dát míň než 5 se zdráhám, i když kniha měla své drobné nedostatky v uzavření příběhu. Celkový dojem byl skvělý, představa autora o rozvoji vědy a vývoji ve vesmíru byly zajímavé.

David Korous

01. 08. 2018

Právě jsem dočetl první dva díly této úžasné sci-fi trilogie. Už se nemohu dočkat na třetí pokračování


Doporučujeme