e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

279 Kč

  Kategorie: Osobní růst, motivace
  Počet stran: 408
  Nakladatel: Jan Melvil publishing
  Rok vydání: 2014
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  „Vzkvétání mě okamžitě uchvátilo... Seligman a pozitivní psychologie nás učí, jak být moudřejší, silnější, velkorysejší k ostatním, jak mít více disciplíny a jak se lépe vyrovnávat s nepřízní a odmítáním... Kniha je plná perel o tom, proč pozitivní přístup funguje.“
  — The Sunday Times

  Martin Seligman je mezinárodně uznávaný tvůrce a neúnavný propagátor pozitivní psychologie. Ta na rozdíl od tradiční psychologie, soustředěné na terapii deprese a úzkosti, hledá cestu ke zvýšení kvality života nás všech. Seligman ve své nové knize Vzkvétání významně dopracoval svoji původní teorii o podstatě lidského štěstí (happiness) do nové, komplexnější vize duševní pohody (well-being).

  Kniha Vzkvétání:

  - vám objasní, že duševní pohoda stojí na pěti pilířích: pozitivních emocích, zaujetí vlastní činností, pozitivních vztazích s lidmi, vědomí smysluplnosti života a úspěšném výkonu; 
  - nabídne jednoduchá fungující cvičení zvyšující vaši osobní pohodu;
  - seznámí vás s důkazy o vlivu pozitivního myšlení na zdraví člověka a přesvědčivě popíše rizika dnešního masového užívání antidepresiv;
  - vysvětluje, jak se v pokrokových školách děti učí pozitivnímu myšlení;
  - seznámí vás s podnětnými případy uplatnění pozitivní psychologie v ekonomice, psychoterapii, lékařství i státní politice;
  - přiblíží vztah mezi materiálním blahobytem a pozitivním myšlením na úrovni jednotlivce i celé společnosti;
  - ukáže zajímavý program americké armády: komplexní školení v psychické odolnosti;
  - závěrem nabídne praktický test na zjištění vašich silných stránek, na jejichž rozvíjení byste se měli soustředit víc než na boj se slabinami.

  Vzkvétání představuje nejen přelomovou knihu v pochopení problematiky štěstí, ale také praktický nástroj k tomu, abychom ze svého života měli co nejvíce. 

  O autorovi

  Martin E. P. Seligman, Ph. D., autor bestsellerů Opravdové štěstí (Authentic Happiness) a Naučený optimismus (Learned Optimism) se zabývá problematikou naučené bezmocnosti, deprese, optimismu, pozitivní psychologie a komplexní vojenské zdatnosti.
  Je nositelem několika cen za mimořádný vědecký přínos udělovaných Americkou psychologickou asociací (APA). V roce 2009 obdržel inaugurační Wileyovu cenu Britské akademie za celoživotní přínosy psychologii.
  V roce 1996 byl Dr. Seligman zvolen prezidentem Americké psychologické asociace, a to největším počtem hlasů v její moderní historii.
  Působí jako profesor psychologie na Pensylvánské univerzitě a žije se svou rodinou poblíž Filadelfie. 


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme