e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

„Úžasný a skutečně inspirující příběh. Tahle knížka je ještě lepší, než vám vyprávěli.“ Tak popisuje příběh Tary Westoverové slavný Bill Gates, který dnes patří k nejbohatším lidem světa. I on totiž podlehl kouzlu strhujícího memoáru pojmenovaného jednoduše Vzdělaná, který popisuje životní cestu mladé dívky, jež se stala živoucím příkladem toho, že někteří lidé jsou zkrátka a dobře neporazitelní.

Nezáleží na tom, do jaké rodiny se člověk narodí. Pokud se totiž bude dostatečně snažit, může jednoho dne klidně změnit svět. Své o tom ví právě Tara Westoverová, která do školní třídy poprvé vkročila až v sedmnácti letech. Do té doby vyrůstala na samotě v idažských horách jako členka mormonské rodiny survivalistů a náboženských fanatiků. Zatímco se její psychicky nemocný otec připravoval na konec světa, matka pracovala jako léčitelka, bylinkářka a asistentka při domácích porodech. Tara celý život pomáhala otci na šrotišti, s matkou vyráběla léčivé tinktury a musela snášet týrání ze strany staršího bratra. Jednoho dne se však rozhodla, že už toho je na ni příliš a jedinou možností, jak situaci napravit, je vzbouřit se a odejít z domova. Sama se proto připravila na přijímací zkoušky a následně ji přijali na Univerzitu Brighama Younga. Odtud pokračovala na Harvard a v Cambridge se jí povedlo získat doktorát. Nakonec se rozhodla svůj životní příběh přenést na stránky knihy a také čeští čtenáři se teď mohou dozvědět o tom, jak zjistila, že vzdělání má osvobozující moc, ale zároveň za něj někdy musíme zaplatit vysokou cenu.

Kategorie: Biografie, osobnosti
Světová literatura
Počet stran: 360
Nakladatel: Mladá fronta
Rok vydání: 2020
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-204-5289-4
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Hana Sedláčková

01. 11. 2020

Není lehké vymanit se z vlivu fanatické mormonské rodiny, která ve vás vyvolává od dětství dost zkreslené představy o světě ve kterém žijete. Autorce se však podařilo dostat na správnou cestu, která ji přinesla vytoužené vzdělání a taky najít samu sebe. Knihu doporučuji.


Doporučujeme