e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

265 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Biografie, osobnosti
  Světová literatura
  Počet stran: 360
  Nakladatel: Mladá fronta
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  „Úžasný a skutečně inspirující příběh. Tahle knížka je ještě lepší, než vám vyprávěli.“ Tak popisuje příběh Tary Westoverové slavný Bill Gates, který dnes patří k nejbohatším lidem světa. I on totiž podlehl kouzlu strhujícího memoáru pojmenovaného jednoduše Vzdělaná, který popisuje životní cestu mladé dívky, jež se stala živoucím příkladem toho, že někteří lidé jsou zkrátka a dobře neporazitelní.

  Nezáleží na tom, do jaké rodiny se člověk narodí. Pokud se totiž bude dostatečně snažit, může jednoho dne klidně změnit svět. Své o tom ví právě Tara Westoverová, která do školní třídy poprvé vkročila až v sedmnácti letech. Do té doby vyrůstala na samotě v idažských horách jako členka mormonské rodiny survivalistů a náboženských fanatiků. Zatímco se její psychicky nemocný otec připravoval na konec světa, matka pracovala jako léčitelka, bylinkářka a asistentka při domácích porodech. Tara celý život pomáhala otci na šrotišti, s matkou vyráběla léčivé tinktury a musela snášet týrání ze strany staršího bratra. Jednoho dne se však rozhodla, že už toho je na ni příliš a jedinou možností, jak situaci napravit, je vzbouřit se a odejít z domova. Sama se proto připravila na přijímací zkoušky a následně ji přijali na Univerzitu Brighama Younga. Odtud pokračovala na Harvard a v Cambridge se jí povedlo získat doktorát. Nakonec se rozhodla svůj životní příběh přenést na stránky knihy a také čeští čtenáři se teď mohou dozvědět o tom, jak zjistila, že vzdělání má osvobozující moc, ale zároveň za něj někdy musíme zaplatit vysokou cenu.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Hana Sedláčková

01. 11. 2020

Není lehké vymanit se z vlivu fanatické mormonské rodiny, která ve vás vyvolává od dětství dost zkreslené představy o světě ve kterém žijete. Autorce se však podařilo dostat na správnou cestu, která ji přinesla vytoužené vzdělání a taky najít samu sebe. Knihu doporučuji.


Doporučujeme