e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Vyznání Frannie Langtonové

Sára Collinsová

239 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 376
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Chtějí mě odsoudit k smrti a požadují po mně přiznání. Jenže jak se můžu přiznat k něčemu, co jsem přece snad nemohla spáchat?

  Píše se rok 1826 a celý Londýn šílí. Davy se mačkají u bran soudního dvora Old Bailey a vyhlížejí Frannie Langtonovou, služebnou pana a paní Benhamových, která má být souzena za jejich vraždu. Zdrcující svědectví ji označují za otrokyni, děvku a svůdnici.

  Ale Frannie chce vyprávět jiný příběh. Na jeho začátku se malá dívenka učí kdesi na jamajské plantáži číst. Na jeho konci stojí vzdělaná žena, která v přepychovém londýnském domě Benhamových čeká na vytouženou svobodu.

  Z Franniiných horečnatých přiznání však vystupuje na povrch jedna trýznivá otázka: Mohla zabít jedinou osobu, kterou doopravdy milovala?

  –––

  Hluboký a elegantní román.
  Margaret Atwoodová

  Román Sary Collinsové je pichlavou připomínkou utrpení, které lidským bytostem způsobuje druhořadé postavení ve společnosti.
  The Washington Post

  Debut Sary Collinsové působivě zobrazuje hrůzy otroctví a křivd, kterých se na počátku devatenáctého století dopustila na bývalých otrocích britská společnost.
  Publishers Weekly


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme